Basketbal: Čajky nedali Flying Foxes Viedeň šancu a pokorili ďalšiu stovku

Basketbalistky Piešťanských Čajok vstúpili do stredoeurópskej ligy CEWL bravúrne. V prvom stretnutí B-skupiny si na domácej palubovke Diplomat arény poradili s rakúskymi majsterkami Flying Foxes SVS Post Viedeň, ktoré porazili vysokým rozdielom 101:66.

IMG_4576

Čajky mali výborný vstup do zápasu a už rýchlo viedli 10:0, keď k náskoku prispeli trojkami Brownová a Slamová. Hosťujúce hráčky sa síce dokázali vrátiť do zápasu, no Piešťanky si stále udržovali dostatočný náskok a po prvej štvrtine viedli 26:12. V druhej časti prišlo poľavenie domácich a naopak tím z Viedne mal viac z hry a najmä vďaka dvojici Američaniek Riley a Grant vyhrali druhú štvrtinu 25:21 a polčasové skóre znížili na desať bodov 47:37. Po prestávke, ale Piešťanky žiadnu drámu nedovolili. Naopak opäť začali hrať svoju hru, peknými kombináciami prevyšovali súperky a rovnako aj bavili divákov. Vo veľkej pohode hrala Slamová, ktorá zaznamenala štyri trojky a celkovo 26 bodov, no pridali sa k nej aj ďalšie spoluhráčky. Pred poslednou časťou mali Čajky náskok 21 bodov 71:51. V nej sa už bavili basketbalom a tridsiatimi bodmi prekonali hranicu sto bodov, keď rakúske šampiónky porazili 101:66.

IMG_2719_resize

Piešťanské Čajky (SR) – Flying Foxes Post SV Schwechat (Rak.) 101:66 (26:12, 47:37, 71:50)

Piešťanské Čajky: Slamová 26 (4 trojky), Brown 18 (3 trojky), Oliverová 16 (11 doskokov), Dudášová 13, Handy 9 (Mikulášiková 11, Horvátová 8, Oroszová, Košarišťanová). Tréner: M. Pospíšil.

Flying Foxes: Riley 28, Grant 15, Perostiyska 10, Lichnerová 6, Rusiňáková 2 (P. Zderadicka 3, A. Zderadicka, Kostov 2, Klar). Tréner: S. Onuška

TH: 21/13 – 27/21. Fauly: 20 – 24, Trojky: 12 – 3. Rozhodcovia: T. Turček, J. Kurpaš, M. Donovalová. Divákov: 370. Štvrtiny: (26:12, 21:25, 24:13, 30:16)

-Piešťanské Čajky/Foto: lt, vv-