Basketbal: Čajky zdolali doposiaľ neporazený Ružomberok

Piešťanské Čajky vyhrali v dohrávke tretieho kola nadstavbovej časti ženskej basketbalovej extraligy nad MBK Ružomberok a uštedrili lídrovi súťaže prvú prehru v sezóne.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok Foto: L. Ďuračka

Čajky nezačali príliš dobre. Prvú štvrtinu prehrali 9:19, avšak polčasové skóre už bolo 29:32. V tretej tretine Ružomberčanky opäť zvýšili svoj náskok a na jej konci svietilo na ukazovateli skóre 40:50. V záverečnom dejstve však domáce predviedli skvelý obrat. Poslednú štvrtinu vyhrali suverénne  29:8 a celkovo zvíťazili 69:59. Pripísali si tak cennú výhru do extraligovej tabuľky.

Už v sobotu čaká Piešťanky ďalší domáci zápas, keď o 18:00 privítajú Young Angels Košice.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 69:59 (9:19, 29:32, 40:51)

Piešťanské Čajky: Jakubcová 16, Thompson 15, Matejčíková 12, Baburová 7, Lubin 4 (Mikulášiková 7, Hašková 6, Deptová 2, Majtásová, Mihaljevičová). Tréner: R. Kucsa.

MBK Ružomberok: Jeffery 20, Mištinová 13 (3 trojky), Ellenberg 12, Yatskovets 5, Janoščíková (Markovič 3, Ivančáková 2, Stašová 2, Kelčíková). Tréner: J. Suja.

TH: 21/17 – 16/9. Trojky: 6 – 6. Fauly: 21 – 16. Divákov: 495. Rozhodovali: Kukelčík, Turčin, Bara. Štvrtiny: 9:19, 20:13, 11:19, 29:8.

TS Piešťanské Čajky/red Foto: L. Ďuračka