Úvod Koktail Festival letectva v Piešťanoch vzdá hold generálovi Štefánikovi

Festival letectva v Piešťanoch vzdá hold generálovi Štefánikovi

REKLAMA

Milovníci leteckej techniky a lietania sa tento rok majú na čo tešiť. Okrem toho, že Medzinárodné letecké dni SIAF opäť privítajú návštevníkov v závere letných prázdnin na Sliači, vzniká na Slovensku tradícia nového leteckého sviatku 배트맨 아캄나이트 다운로드. Ponesie názov Festival letectva a jeho dejiskom sa stane Letisko v Piešťanoch. Podujatie má každoročne pripomínať významné jubileum 가는 으뜸체 다운로드. Prvý ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 4. a 5. mája 2019, vzdá hold generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. V tomto roku totiž uplynie sto rokov od jeho úmrtia gta 5 다운로드.

Podobne ako letecké dni na Sliači, aj podujatie v Piešťanoch prinesie dvojdňový atraktívny program 전철노선표 다운로드. Organizátori okrem domácej civilnej a vojenskej techniky pozvali aj ďalšie krajiny, kde M. R. Štefánik pôsobil – Taliansko, Francúzsko i Českú republiku Download 12 Secret Juju. Vítaní budú tak isto všetci účastníci, ktorí chcú predviesť fanúšikom letectva svoju leteckú šou.

V čom bude Festival letectva, Piešťany 2019 iný ako MLD SIAF Pentastom Taiwan server download?

„SIAF už dávno prekročil hranice Slovenska a patrí medzi uznávané podujatia nielen doma, ale aj v zahraničí. Letecká základňa Sliač má charakter vojenského letiska, preto sa aj organizácia leteckých dní musí riadiť prísnymi pravidlami wechat pc버전 다운로드. Festival Letectva v Piešťanoch ponúkne ľuďom to, čo sa nedá uskutočniť na Sliači. Našou ambíciou je v budúcnosti priniesť na piešťanské letisko program v podobe večerného lietania či športových pretekov Monster Hunter. Verím, že 4. mája 2019, keď uplynie sto rokov od úmrtia generála Štefánika, si celonárodnou pietnou spomienkou na Letisku v Piešťanoch uctíme jeho pamiatku Mount & Blade ne mode. A že sa nám túto novovzniknutú tradíciu podarí udržať aj v nasledujúcich rokoch,“ objasňuje iniciátor myšlienky Hubert Štoksa, riaditeľ MLD SIAF a Slovenskej leteckej agentúry (SLLA) I'm a natural personed the prequel.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Na organizácii podujatia spolupracujú  Trnavský samosprávny  kraj, Spoločnosť M. R. Štefánika, mesto Piešťany a Letisk Piešťany môže. „Je veľmi dobrou správou pre Letisko Piešťany, že sa nám podarilo vrátiť letecké dni práve na toto miesto. Plánovaný termín má v sebe aj silnú symboliku, keďže 4. mája 2019 si pripomenieme sté výročie od úmrtia generála M. R. Štefánika,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Podľa internetového portálu Gonzoaviation sa tradícia leteckých podujatí v Piešťanoch začala písať už v roku 1914, keď Štefan Petróczy zorganizoval letecký deň na golfovom ihrisku. Prvými „display“ pilotmi boli Viktor Wittman a Antal Lényi na lietadle Lohner, Július Minár na stroji z továrne bratov Létayovcov, Jozef Tóth z Lučenca a známy uhorský aviatik slovenského pôvodu Andrej Kvasz na stroji vlastnej konštrukcie KVASZ-IV. Boli to akési letecké preteky v troch disciplínach – vo výškovom lete, lete na čas a v lete na rýchlosť. Začiatky „vojenského“ lietania v Piešťanoch datujeme do roku 1928, keď bol z Nitry do Piešťan premiestnený Letecký pluk č.3 gen. letca M.R. Štefánika.

TS/red

REKLAMA