Basketbal: Čajky zdolali Cassoviu, po zranení nastúpila aj Baburová

V sobotu 9. novembra sa vrámci slovenskej basketbalovej extraligy stretli  Piešťanské Čajky s Cassoviou Košice. Domáce Čajkám v prvom polčase vzdorovali, ale v druhom už piešťanské basketbalistky predviedli svoje kvality. Po zranení nastúpila na svoj prvý zápas Alexandra Baburová pričom zaknihovala štyri body.

[singlepic id=47960 w=560 h=385 float=center]

Úvodnú štvrtinu vyhrali Čajky o štyri body 14:10. Po polovici duelu videli o sedem bodov 26:33, pričom sa dosť trápili. V druhej polovici zápasu však začali hrať svoju hru a rozdiel v skóre pomaly narastal. Stav po tretej štvrtine bol 64:38 a výdsledné skóre 86:62  v ich prospech. Najlepšou strelkyňou Čajok bola Lucia Krč-Turbová, ktorá dala 24 bodov. Pre zranenie nenastúpila na zápas Romana Stehlíková.
Body: Bartánusová 10, Krč-Turbová 24, Bartoňová 7, Páleníková 14, Dudášová (Fabianová 10, Pilátová 1, Stanková 2, Zentková 10, Horvátová 4, Baburová 4)

Najbližšie privítajú Piešťanské Čajky na domácej palubovke v sobotu 16. novembra ŠBK Šamorín.

Autpr: dm Ilustračné foto: ht