Basketbal: Čajky zdolali aj tretí tím českej ligy

V piatok 6. septembra pokračoval basketbalový turnaj o Putovný Pohár primátora mesta Piešťany tretím hracím dňom. V prvom dueli sa stretli hráčky VŠ Praha s Good Angels Košice, v druhom podvečernom si Piešťanské Čajky zmerali sily s TJ Sokol Hradec Králové.
[singlepic id=46879 w=560 h=385 float=center]

Zápas medzi pražskými vysokoškoláčkami a Košičankami bol vyrovnaný len v úvode. V ďalších minútach ukázali svoje kvality Východniarky a bez problémov zvíťazili 76:48.

VŠ Praha – Good Angels Košice 48:76 (37:60, 21:37, 13:19)

štvrtiny: 13:19, 8:18, 16:21, 11:16
fauly: 17 – 18, trojky: 1 – 2, TH: 10/7 – 13/10

VŠ Praha – Vyoralová 5, Záplatová 2, Elhotová 4, Reisingerová 6, Tracey 14 (Matulková 4, Vorlová 9, Bakajsová, Pohunková 2, Opocenská, Pudláková 2) tréner: Treml P.
Good Angels Košice – Kupčíková 16, Krivačevič 14, Bojovič 10, Kiššová 4, Janoščíková 8 (Bálintová 4, Hruščáková 4, Pindrochová 9, Zietara 2, Nagyová 5), tréner: M. Kováčik, as. trénera: Jankovič

Vo večernom zápase vyšiel Čajkám úvod stretnutia. Po prvej štvrtine viedli domáce 19:14. Hráčky z Hradca však dokázali v druhej štvrtine vyrovnať na 28:28, potom ale nasledovala 13 bodová šnúra domácich, ktoré si náskok strážili až do konca zápasu. Čajky vyhrali 70:67 a získali tak cenný skalp tretieho tímu českej ligy.

Piešťanské Čajky – TJ Sokol Hradec Králové 70:67 (58:49, 43:37, 19:14)

štvrtiny: 19:14, 22:23, 15:12, 12:18
fauly: 15 – 17, trojky: 4 – 6, TH: 16/11 – 10/7

Piešťanské Čajky – Krč-Turbová 7, Pilátová 4, Felixová 13, Páleníková M. 15, Stehlíková 2 (Zentková 5, Ricketts 8, Dudášová 6, Fabianová 8, Bartánusová 2, Stanková), tréner M. Pospíšil, asistent trénera: B. Borovičková
TJ Sokol Hradec Králové – Mišurová 5, Kuthanová 11, Stará 8, Pochobradská 2, Hartigová 11 (Zavazalova 2, Andelová, Samková, Rosenbaumová 10, Křížková 15, Čepelková 3) tréner: Ptáčková

Autor: dm Ilustračné foto: mp