Basketbal: Čajky v závere nadstavby prehrali s Good Angels, vo štvrťfinále play-off ich čaká Nitra

Piešťanské Čajky zavŕšili nadstavbovú časť basketbalovej extraligy žien v sobotu 4. marca zápasom s prvý družstvom tabuľky Good Angels Košice. Po vyrovnanom prvom polčase, sa v druhej polovici presadili domáce Košičanky, ktoré napokon zvíťazili 94:67.
IMG_6630[1]V prvom polčase Čajky držali krok so svojimi súperkami, pričom na prestávku išli so šesťbodovou stratou 46:52. V druhom dejstve sa však domáce hráčky Čajkám bodovo vzďaľovať, až na konečných 94:67. Čajky tak do play-off postupujú z druhého miesta a vo štvrťfinále sa stretnú s BKM Junior UKF Nitra.

Štvrťfinále sa hrá na dva víťazné zápasy. Prvý je na programe 15. marca v piešťanskej Diplomat aréne. Druhý sa hrá 18. marca v Nitre. Prípadný tretí zápas sa bude hrať opäť na domácej palubovke Čajok, pričom je naplánovaný na 22.3.

GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 94:67 (21:27, 52:46, 68:56)

Good Angels: Allen 18 /3 trojky a 7 doskokov/, Jurčenková 16 /7 doskokov/, Oblak 13, Bálintová 11, Baugh 9 /8 doskokov/ (Stehlíková 13, Žirková 8, Kupčíková 4, Janoščíková 2). Tréner: P. Jankovič

Piešťany: Oroszová 16, Slamová 13, Oliver 12 /9 doskokov/, Handy 6, Brown 4 (Páleníková 7, Dudášová 5, Mikulášiková 4, Baletić a Balážová 0). Tréner: M. Pospíšil

trojky: 6/15 – 4/12, TH: 36/41 – 17/19, fauly: 19 – 31, 5 faulov: 25. min. R. Mikulášiková, 37. min. T. Brown, 39. min. M. Oliver (všetky Piešťanské Čajky), rozhodcovia: T. Lukáč, P. Karniš a T. Kiss, štvrtiny: 21:27, 31:19, 16:10, 26:11

-red- Zdroj: Piešťanské Čajky Ilustr. foto: -vv-