Basketbal: Čajky vyhrali aj v odvete na Spiši

Piešťanské Čajky vyhrali doma nas ŠKBD Rücon  Spišská Nová Ves 91:61 a nedeľu 30. novembra ich čakala odveta pod Tatrami. Piešťanky predviedli opäť kvalitný výkon a vyhrali 93:69.

_mg_0919[1]

country

Čajky sa rozbehli k vysokému bodovému zápisu hneď v úvodnej štvrtine. Vyhrali ju 30:17.  Potom sa tempo o spomalilo, ale rozdiel vo výsledku v prospech piešťanských hráčok narastal. Polčasové skóre 27:48 v neprospech domácich. Počas duelu Čajky viedli najviac o 36. Záverečné skóre na ukazovateli bolo 69:93.

Najlepšou strelkyňou piešťanského tímu bola Tamara Tatham s 26 bodmi. Bartánusová a Stehlíková pridali po 12, Bartoňová a Krč-Turbová po 10, Felixová 9, Dudášová 8, Páleníková T. 6. Do zápasu sa zapojili aj Zentková a Balážová.

V extraligovej tabuľke sú Čajky momentálne druhé za Good Angels Košice.