Basketbal: Čajky vstúpili do extraligy víťazne

Piešťanské basketbalistky ako nováčik si odbili extraligovú premiéru v sobotu 22. septembra na domácej palubovke proti BK Petržalka, s ktorým ešte vlani súperili v prvej lige.  Čajky zvládli vstup do vyššej súťaže úspešne a vyhrali 88:65.

Prvá štvrtina bola vyrovnaná. Skončila sa skóre 24:21. V úvode druhej Petržalčanky vyrovnali na 24:24, avšak potom sa začali presadzovať domáce, medzi ktorými sa darilo hlavne Felixovej a Krč-Turbovej. Po druhej časti hry náskok domácich narástol na 15 bodov. Čajky pokračovali v dobrom výkone aj v ďalších štvrtinách a rozdiel skóre narástol na 23  bodov. Piešťanské hráčky tak dosiahli v premiére víťazstvo 88:65.  „Sme radi, že máme premiéru za sebou, a že sme ju zvládli… predsa len to bolo niečo iné ako v prípravných zápasoch,“ povedal po zápase funkcionár domáceho tímu Miloš Drgoň. Zápas sledovalo v hale Gymnázia Pierra de Coubertina 230 divákov.

Piešťanské Čajky – BK Petržalka 88:65

(24:21, 50:35, 74:50)

Piešťanské Čajky: Bartánusová 11, Baburová 4, Krč-Turbová 17, Felixová 19, Páleníková M. 1 (Dudášová 12, Malinková 12, Zentková 3, Stanková, Dubeňová, Horvátová 2, Pilátová 7). Tréner: M. Pospíšil.

BK Petržalka: Páleníková T.14, Polcerová 3, Krivosudská 16, Vyňuchalová 20, Matušková 4(Horváthová , Pažická 2, Zarevúcka, Gaálová 2, Machová, Kulová 1, Slezáriková 3). Tréner: B. Renertová.

TH: 27/21 – 15/11.

FAULY: 24 – 21, 5 faulov: 34. Kulová.

TROJKY: 7 – 4.

Rozhodovali: Ženiš, Hančík, Macura.