Basketbal: Čajky vstúpili do EWBL víťazne. Dynamo Moskva zdolali o 10 bodov

Piešťanské Čajky vstúpili do novej sezóny Európskej basketbalovej ligy žien EWBL víťazstvom! Na prvom turnaji v Brne zdolali v úvodnom stretnutí ruské Dynamo Moskva o desať bodov 63:53.

Čajky nastúpili na zápas v oklieštenej zostave, len s ôsmymi hráčkami. Úvodná štvrtina im príliš nevyšla, keď ju prehrali 12:20. Do polčasu však ešte dokázali otočiť skóre vo svoj prospech. Piešťankám sa vydarila aj tretia perióda, ktorú vyhrali 24:12 a do poslednej časti šli s 15 bodovým náskokom. V poslednej desaťminútovke Dynamo ešte dokázalo znížiť, no Čajky žiadnu drámu nedovolili a svoje vedenie si postrážili až do konca stretnutia.

V sobotu o 14:30 čaká piešťanské basketbalistky zápas s ďalším ruským tímom NIKA Syktyvkar a v nedeľu sa stretnú o 14:00 s domácimi Žabinami.

Piešťanské Čajky – Dynamo Moskva 63:53 (12:20, 29:26, 53:38)

Piešťanské Čajky: Hamilton-Carter 20, January 17, Tetemondová 12, Deptová 7, Hašková 2 (Tadić 3, Bidikuindila 2, Dovčíková). Tréner: R. Kucsa.

Najviac bodov Dynamo Moskva: Fedorova 16, Savina 7, Chistiakova 6

TH: 30/21 – 9/4. Trojky: 4 – 7. Fauly: 24 – 15. Štvrtiny: 12:20, 17:6, 24:12, 10:15.