Basketbal: Čajky v tesnom súboji podľahli Šamorínu

V sobotu 24. novembra hostili Piešťanské Čajky v ďalšom kole basketbalovej extraligy ŠBK Šamorín. V prvom stretnutí na juhu Slovenska prehral nováčik z Piešťan so skúseným tímom o jedenásť bodov. Duel v Piešťanoch bol  vyrovnaný a o víťazovi sa rozhodovalo až v posledných dvoch minútach.

[singlepic id=37519 w=560 h=340 float=center]

Úvod stretnutia vyšiel ženám zo Šamorína a v 5. minúte viedli 0:9. Čajky sa šnúrou ôsmych bodov vrátili do zápasu. Hra sa vyrovnala, hoci hostky mali neustále prevahu pod obomi košmi. V 2. štvrtine domáce získali náskok 31:22, no dve trojky Sujovej zobudili družstvo hostí a podarilo sa im ísť do šatní s trojbodovým náskokom.

V druhom polčase sa družstvá striedali vo vedení, pričom ani jedno nezískalo výraznejší náskok. Dve minúty pred koncom bol stav 61:60. Po dvoch zbytočných stratách lopty na strane domácich, Šamorínčanky otočili na 61:65 a navyše takticky dobre zvládli záver stretnutia. Bol to výborný basketbal plný zvratov, čo na konci ocenili diváci, keď tlieskali obom družstvám za predvedený výkon. Priebeh: 0:9, 14:16, 24:20, 33:36, 39:43, 48:49, 54:53, 62:69.

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 62:69

(14:16, 33:36, 48:49)

Piešťanské Čajky: Bartánusová 6, Krč-Turbová 9, Felixová 12, Simon 15, Páleníková 7 (Dudášová 2, Zentková 3, Malinková 8, Pilátová). Tréner: M. Pospíšil.
Šamorín: Oravcová 4, Sujová 18, Gyurcsi 11, Vyňuchalová 19, Wickett 10 (Slamová 2, Talajková 5). Tréner: Juraj Suja.
TH: 18/15 – 18/14. FAULY: 17 – 17, TROJKY: 5 – 3. 300 divákov.

Rozhodovali: Pipíška, Macura, Hricišin. Pozorovateľ: Pavelka ŠTVRTINY: 14:16, 19:20, 15:13, 14:20).