Basketbal: Čajky v Slovenskom pohári druhé, vo finále narobili starosti aj Good Angels

Piešťanské Čajky dnes (16. februára) získali druhé miesto v Slovenskom pohári žien, keď vo finále podľahli Good Angels Košice. Predtým vyradili prvoligovú Banskú Bystricu a extraligový Ružomberok. Čajky narobili euroligistkám z Košíc vrásky hlavne v prvom polčase, ktorý vyhrali 46:38.
Piešťanské basketbalistky sa súperiek zvučného mena nezľakli, a tak sa hral od úvodu vyrovnaný basketbal. Čajky vyhrali prvú štvrtinu 19:17. V druhej svoj náskok ešte zvýšili na polčasový dvanásťbodový rozdiel v ich prospech.
V druhej polovici zápasu však Košice na Čajky našli recept. Tretiu tretinu vyhrali Východniarky 20:8 a štvrtú 20:11. Celkovo tak porazili Piešťanské Čajky 78:65.
V drese Čajok sa strelecky darilo predovšetkým Kateřine Bartoňovej, ktorá zaznamenala 21 bodov. S 15-timi bodmi jej sekundovala Tatham a so 14-timi Minčíková (Krč-Turbová 9, Felixová 6, Bartánusová, Zentková, Pilátová, Oravcová).