Basketbal: Čajky v prvom štvrťfinále zdolali Cassoviu jednoznačne

Čajky vstúpili do play-off agresívnou a rýchlou hrou, ktorou nedali svojmu štvrťfinálovému súperovi žiadnu šancu. Prvý zápas proti tímu Cassovia Košice bol v réžii Piešťanských Čajok. Na domácej palubovke zvíťazili jednoznačne 78:35, pričom Košičanky zachránila od úplného debaklu Ivančáková, ktorá mala na konte 15 bodov. V úvodnom rozskoku vyhadzoval symbolicky loptu hráč piešťanského tímu ŠHK 37 Dušan Pašek. Hokejisti sa v play-off tiež postavia tímu z Košíc.

basket

Piešťanské Čajky hneď v prvých momentoch štvrťfinálového zápasu ukazovali, kto bude v dueli diktovať tempo hry. Na domácej palubovke hrali Čajky agresívne a poľahky prechádzali obranou košickej Cassovie. Už v prvej štvrtine nastrieľali súperkám 31 bodov, zatiaľ čo hostky mali na konte iba desať. Do polčasu zvýšili svoje vedenie na 26 bodov – 49:23.

IMG_1422

Druhá polovica zápasu prebiehala už v pokojnejšom tempe. Košičanky si počas tretej štvrtiny pripísali iba päť bodov a náskok Čajok sa zvýšil na 37 bodov (65:28). Do duelu nastúpila v druhej časti hry za Čajky aj 15-ročná Michaela Balážová, ktorá pripísala Čajkám osem bodov. Najlepšie sa strelecky darilo Romane Stehlíkovej s 12 bodmi. Prvé štvrťfinálové stretnutie play-off sa skončilo výhrou Piešťanských Čajok so skóre 78:35.

„Našou prioritou bolo dobre vstúpiť do play-off, čo sme splnili. Som rád, že v zápase dostali možnosť prezentovať sa všetky hráčky. Aj po dnešnom jednoznačnom víťazstve nechceme nič podceniť a dobre sa pripraviť na sobotňajšiu odvetu,“ povedal sa po zápase tréner Čajok Martin Pospíšil.

K zápasu sa vyjadrila aj hráčka Michaela Balážová: „Počas celého zápasu sme sa snažili hrať koncentrovane a plniť trénerove pokyny. Vyhrávali sme súboje a premieňali strelecké šance. To bol dôvod, že sme boli lepším tímom. Až na pár chýb sme si udržali koncentráciu až do konca zápasu.“

Piešťanské Čajky – Cassovia Košice 78:35
(31:10, 49:23, 65:28)

Piešťanské Čajky: Bartoňová 6, Tatham 8, Felixová 7, Páleníková T. 6, Páleníková M. 9 (Stehlíková 12, Dudášová 11, Zentková, Balážová 8, Krč-Turbová 5, Horvátová 6). Tréner: M. Pospíšil.
Cassovia: Desiatniková 6, Timková 7, Kovácsová 2, Ivančáková 15, Jassová (Babicová, Krištofová 3, Blanárová 2, Mončeková). Tréner: Šosták L.
TH: 16/10 – 16/7. FAULY: 19 – 20, TCH: -, 5.OCH: 37. Krištofová TROJKY: 2 – 4.

150 divákov. Rozhodovali: Gabara, Matejčík, Bara. Pozorovateľ: Jančovič

ŠTVRTINY: 31:10, 18:13, 16:5, 13:7.

Priebeh: 15:4, 31:10, 39:18, 49:23, 57:26, 65:28, 71:28, 78:35.