Basketbal: Čajky tretí semifinálový zápas vyhrali, v sérii znížili na 1:2

V sobotu 29. marca privítali Piešťanské Čajky v treťom, pre ne existenčnom, zápase semifinále ženskej basketbalovej extraligy, na domácej palubovke MBK Ružomberok. Piešťanky zánastúpili na zápas koncentrovane a favorita tejto série nechali viesť len jednu minútu, kým Čajky boli vo vedení takmer 37 minút.
_mg_0919[1]

Po úvode bolo 11:4 pre domáce hráčky, následne Ružomberčanky zabrali a zlepšenou hrou vyrovnali na 17:17. Do druhej štvrtiny vstupovali Čajky s náskokom 2 bodov, no v 14. minúte hostky otočili na 24:25, ale domáce hráčky zdvihli hlavy a v polovici stretnutia videli najtesnejším rozdielom 34:33.
Tretia štvrtina vyšla Čajkám skvelo, keď výbornou obranou dovolili dať Ružomberku len 6 bodov a zvýšili náskok na 52:39. Ružomberčanky však v poslednej štvrtine ukázali svoju kvalitu a dotiahli sa na jeden bod 60:59. Záver však domáce hráčky zvládli a znížili stav v sérii na 1:2.

Priebeh: 11:4, 19:17, 28:25, 34:33, 41:37, 52:39, 56:52, 69:64.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 69:64
(19:17, 34:33, 52:39)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 12, Dudášová 3, Felixová 15, Minčíková 8, Tatham 18 (Pilátová, Bartoňová 2, Zentková 11, Bartánusová, Fabianová). Tréner: M. Pospíšil.
Ružomberok: Fenyn 6, Stalvant 6, Kmeťová 10, Murphy 9, Baburová D. 8 (Remenárová 3, Černáková 2, Brezániová 15, Vesterberg 2, Parker 3). Tréner: J. Suja.
TH: 32/25 – 12/9. FAULY: 18 – 28, TROJKY: 2 – 9. 5.faulov: Murphy 32.min, Baburová D. 40.min, 300 divákov. Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Margala. Pozorovateľ: Černušák ŠTVRTINY: 19:17, 15:16, 18:6, 17:24.