Basketbal: Čajky tesne prehrali so Spišskou, atmosféra bola elektrizujúca

Extraligové Piešťanské Čajky privítali v poslednom zápase aktuálneho kalendárneho roka v sobotu 22. decembra doma Spišskú Novú Ves. Do veľmi dôležitého zápasu – priameho súboja o štvrtú priečku a postup do nadnárodného play-off – nastúpili obe družstvá plne koncentrované a predviedli plnej hale výborný basketbal.

[singlepic id=38303 w=520 h=340 float=center]Do 5. minúty bol stav vyrovnaný, následne hostky odskočili na 10:18, do konca štvrtiny však Čajky stav otočili na 19:18. Úvod druhej štvrtiny bol v réžii hostiek, viedli 22:27, no Čajky opäť vzlietli a do šatní sa išlo za stavu 40:43. Do druhého polčasu vstúpili lepšie Čajky, no nepodarilo sa im odskočiť na viac ako na rozdiel 3 bodov. Poslednú štvrtinu hostky začali výborne, išli do vedenia 64:68, následne Čajky otočili stav na 74:72. Záver však lepšie zvládli skúsené Spišiačky, v drese ktorých výborný zápas odohrala Jalčová.  V drese domácich hrala skvelý zápas Páleníková. Konečné skóre 76:82

Po prehre o šesť bodov zostávajú piešťanské basketbalistky na štvrtom mieste o skóre pre Spišskou. Ak oba tými vyhrajú posledné zápasy, postúpia zo štvrtého miesta do nadnárodného play-off s maďarskými družstvami  Piešťasnké Čajky. Spišská hrá s Petržalkou a Čajky s Cassoviou Košice.

Piešťanské Čajky – ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves 76:82
(19:18, 40:43, 64:61)

Piešťanské Čajky: Bartánusová 11, Krč-Turbová 14, Felixová 13, Páleníková 20, Malinková 5 (Dudášová 0, Zentková 11, Pilátová 2). Tréner: M. Pospíšil.
ŠKBD: Babariková 4, Petríková 13, Palušná 16, Stehlíková 9, Smith-Williams 13 (Jalčová 27, Michulková, Lásková). Tréner: D. Demečko.
TH: 28/20 – 16/12. FAULY: 20 – 26, TROJKY: 2 – 4. 350 divákov. Rozhodovali: Lamoš, Tomašovič, Szibilla. Pozorovateľ: Suja ŠTVRTINY: 19:18, 21:25, 24:18, 12:21). Priebeh: 10:9, 19:18, 26:27, 40:43, 50:49, 64:61, 73:72, 76:82.