Basketbal: Čajky tentoraz Ružomberok nezaskočili

V nedeľu 16. decembra cestovali Piešťanské Čajky na ďalší extraligový zápas, tentoraz do Ružomberka. Doma uštedrili Čajky druhému tímu minulej sezóny nečakanú prehru, v Ružomberku sa však karta obrátila. Duel skončil 72:46 v prospech MBK Ružomberok.

Domáci tím viedol od začiatku a v 15. min. už bolo skóre 31:17. Čajky však do prestávky znížili na prijateľných 7 bodov. Úvod druhej časti hry ovládli opäť domáce hráčky a odskočili až na 50:30, Čajky ešte raz vzlietli a znížili na 50:38. Posledná štvrtina však bola plne v réžii Ružomberčaniek, ktoré tak Čajkám oplatili prehru z úvodu sezóny.

Najbližšie sa Čajky stretnú so Spišskou Novou Vsou na Gymnáziu P.d.Coubertina 22.12.2012 o 18,00 v priamom súboji o postup do prvej štvorky. Čajkám stačí prehrať o menej ako 15 bodov, no veria, že množstvo divákov ich poženie k víťazstvu.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 72:46 (22:13, 37:30, 50:38)

Krč-Turbová 17, Felixová 6, Malinková 4, Bartánusová 2, Páleníková 0 (Dudášová 6, Pilátová 6, Zentková 5)
5 faulov: 28. Páleníková, 38. Krč-Turbová
1/4: 22:13, 15:17, 13:8, 22:8

Autor: dm Ilustračné foto: T. Hudcovič