Basketbal: Čajky ťahajú víťaznú sériu

V sobotu 27. októbra privítali Piešťanské Čajky v ďalšom kole basketbalovej extraligy žien Cassoviu Košice, ktorá je na chvoste tabuľky. Piešťanky splnili úlohu favoritiek a po výhrach nad Popradom, Ružomberkom, Spišskou Novou Vsou a dnes nad Cassoviou Košice, zaknihovali štvrté víťazstvo v rade. Čajky zdolali Košičanky 73:39 a po polovici základnej časti súťaže sú v tabuľke na druhom mieste.

[singlepic id=36785 w=520 h=340 float=center]Od úvodných minút bolo vidieť hernú prevahu Čajok, ktoré však striedali pekné basketbalové momenty s hluchými úsekmi a ani úspešnosť streľby nebola u nich optimálna. Aj preto rozdiel v prospech domácich narastal len veľmi pomaly. V zápase sa dostali na ihrisko takmer všetky hráčky oboch družstiev. V drese domácich odohrala dobrý zápas Páleníková. Košičanky bojovali počas celého zápasu o čo najlepší výsledok. Priebeh: 14:5, 18:7, 24:15, 38:23, 42:27, 54:28, 64:31, 73:39.

Piešťanské Čajky – BK SOUŽ Cassovia Košice 73:39
(18:7, 38:23, 54:28)

Piešťanské Čajky: Bartánusová, Krč-Turbová 13, Felixová 9, Pilátová 5, Páleníková 12 (Dudášová 8, Zentková 8, Stanková 5, Malinková 9, Dubeňová 2, Horvátová 2). Tréner: M. Pospíšil.

Cassovia: Timková 5, Kulcsarová 6, Filičková 3, Jacková, Jassová 6 (Nedoroščíková, Kovácsová 7, Neubauerová, Bodišová, Mihalková 7, Oravcová 5). Tréner: J. Krajňak.

TH: 14/9 – 16/10. FAULY: 19 – 20, TROJKY: 4 – 1. 250 divákov. Rozhodovali: Margala, Matejčík, Dula. Pozorovateľ: Sudek ŠTVRTINY: 18:7, 20:16, 16:5, 19:11).