Hokej: Havrani zdolali doma Poprad

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany privítali v piatok 26. októbra na domácom ľade HK Poprad. V prvom extraligovom stretnutí týchto tímov vyhrali Popradčania 3:2 po predĺžení. Havrani, povzbudení víťazstvom v minulom kole vo Zvolene, vyškolili aj Poprad a vyhrali 4:1.

[singlepic id=36737 w=520 h=340 float=center]

Prvý gól strelili domáci. V siedmej minúte sa po presnej prihrávke Samira Salijiho presadil Vladimír Nemec, ktorému stačilo nastaviť hokejku. Ďalšie gólové zápisy prišli až na konci tretiny. Tridsaťšesť sekúnd pred koncom prvého dejstva skóroval počas presilovky Adam Drgoň.  Domáci už zrejme mali pocit, že sa nič nemôže stať a podcenili individuálnu akciu Stanislava Balána, ktorý obkorčuľoval bránu a pomocou Tomekovho betónu znížil 3 sekundy pred klaksónom na 2:1.

V polovici stretnutia predviedol peknú akciu Henrich Ručkay. Zaviezol puk so pásma a nabil medzi  kruhy bratovi Jakubovi, ktorý sa nemýlil. V tridsiatejštvrtej minúte tak bol stav 3:1.  V poslednej tretine sa Popradčania snažili spraviť niečo zo zápasom. V závere striedali len dve formácie, ale presadiť sa im nedarilo. Naopak zahrmelo na druhej strane, i keď až na druhý pokus. Štyridsaťdeväť sekúnd pred koncom stretnutia Šterbák fauloval domáceho Stupku a nasledovalo trestné strieľanie. Ujal sa ho sám faulovaný, ale Nikkilu neprekonal. Stupka si však napokon gólový zápis pripísal, keď pol minúty pred koncom skóroval počas hry Popradu bez brankára. Piešťany tak vyhrali 4:1.