Basketbal: Čajky skončili na domácom turnaji druhé

Záver prvého septembrového týždňa patril v Piešťanoch Medzinárodnému basketbalovému turnaju žien, ktorého sa zúčastnili družstvá Good Angels Košice, VŠ Praha,ICIM Arad a Piešťanské Čajky. Domáce ženy po minuloročnom víťazstve opäť vstúpili do sezóny sľubne, keď obsadili druhé miesto za Good Angels Košice.

MG_7918w[1]

O umiestneniach rozhodol záverečný hrací deň, ktorým bola nedeľa. Košičanky si najskôr poradili v dramatickom zápase s rumunskými ICIM Arad a po troch výhrach bez straty zápasu turnaj vyhrali. V druhom dueli nastúpili proti sebe Piešťanské Čajky a VŠ Praha. Priebeh zápasu bol veľmi vyrovnaný. Po prvej štvrtine viedli pražské basketbalistky o dva body. Polčasové skóre bolo o bod v prospech Čajok. Tie viedli rovnako o bod aj po tretej štvrtine. Záverečné dejstvo zvládli lepšie domáce a svoj náskok zvýšili na 13 bodov, keď poslednú štvrtinu vyhrali 23:11. Po dvoch víťazstvách a prehre s Good Angels Košice, tak Čajky na turnaji obsadili druhé miesto a do sezóny vykročili úspešne. Na treťom mieste skončil ICIM Arad a štvrté basketbalistky VŠ Praha.

ICIM Arad – Good Angels Košice 83:88 (63:67, 50:46, 25:24)
štvrtiny: 25:24, 25:22, 13:21, 20:21
fauly: 20 – 22, trojky: 11 – 1, TH: 22/16 – 24/23

Simmons 26, Brosovszky 16, Broomfield 10, Milovanovič 21, Demeter 5 ( Manta, Mercea 5), tréner: Araujo – Minčíková 16, Kiššová 14, Fikiel 18, Krivačevič 14, Zietara 5 ( Oblak 12, Stašová 9), tréner: Kováčik

Piešťanské Čajky – VŠ Praha 63:50 ( 40:39, 27:26, 12:14)
štvrtiny: 12:14, 15:12, 13:13, 23:11
fauly: 17 – 18, trojky: 4 – 2, TH: 16/11 – 17/12

Felixová 15, Páleníková T. 6, Bartánusová 3, Dudášová 12, Stehlíková 14, (Krč-Turbová 4, Zentková 5, Balážová 2, Horvátová 2), tréner M. Pospíšil, asistent trénera: B. Borovičková – Elhotová 13, Satoranská, Záplatová 12, Nováková 7, Davis 1 (Pudláková 2, Bakajsová 2, Pohunková, Šípová 1, Mircová 10, Opočenská 2), tréner: Treml