Basketbal: Čajky si pripísali cenné víťazstvo nad Pinkk Pécsi

Ďalšie kolo MEL sľubovalo kvalitný zápas tabuľkových susedov. Piešťanské Čajky v sobotu 2. novembra privítali Pinkk Pécsi. Aj keď bol prvý polčas v ich jednoznačnej réžií, napokon boli diváci svedkami napínavého záveru. Ten však zvládli lepšie Čajky a potvrdili,  že na domácej palubovke dokážu poraziť aj silných súperov.

[singlepic id=48718 w=540 h=320 float=center]

Domácim hráčkam vyšla prvá štvrtina, keď hrali výborne v obrane a boli úspešné aj v útočnej fáze. V 13. minúte sa zranila Stehlíková a do hry už nezasiahla. Napriek tomu Čajky vyhrali aj druhú štvrtinu. Hostky sa zlepšili až po prestávke a dokázali sa vrátiť do zápasu, keď zo stavu 55:36 upravili na 55:48. V poslednej štvrtine dokonca stiahli náskok domácich na 61:56. Záver však domáce zvládli lepšie takticky a získali ďalšie cenné víťazstvo. Skvelý zápas odohrala Bartoňová, v obrannej fáze odviedla kus dobrej práce Fabianová.

Priebeh: 11:6, 23:10, 35:20, 44:27, 52:36, 57:48, 60:54, 70:58

Piešťanské Čajky – PINKK Pecsi 70:58 (23:10, 44:27, 57:48)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 12, Fabianová 6, Bartoňová 13, Páleníková 14, Stehlíková 8 (Pilátová, Dudášová 3, Bartánusová 9, Zentková 5). Tréner: M. Pospíšil

Pécsi: Ori 3, Minčíková 11, Rujak 2, Ajdukovič 12, Sinclair 5 (Ivanyi 5, Adamecz 2, Katona 3, Gyori, Tomlinson 9, Kovats 6 ). Tréner: R. Hernandez.

Text: ts Foto: mp