Basketbal: Čajky sa do Euroligy nedostali, zahrajú si Eurocup

Piešťanské Čajky ťahali v súboji o basketbalovú Euroligu s poľským CCC Polkowice opäť za kratší koniec. V odvete na palubovke súpera prehrali 60:76, predtým doma 46:71. Poľský klub tak smeruje do hlavnej fázy najprestížnejšej európskej súťaže, Piešťanky čakajú boje v Eurocupe.

V Poľskú sa opakoval scenár z domáceho zápasu, keď Čajky opäť nezvládli prvý polčas podľa svojich predstáv. Prvú štvrtinu prehrali 16:30, pričom v druhej štvrtine Poľky svoj náskok ešte navýšili na 27:47. Druhý polčas bol zo strany piešťanských basketbalistiek lepší, ale viac ako korekciu skóre nedosiahli. Polkowice tak budú hrať v A-skupine Euroligy, na Čajky čaká Eurocup.

V skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA v D-skupine si zmerajú sily s poľským klubom Energa Toruň, tureckým Hatay BSB a rumunským ACS Sepsi-SIC z mestečka Sfantu Gheorghe.

Piešťanské Čajky: J. Smithová 11, Slamová 11, T. Páleníková 7, Bartáková 7, Kašpárková 2 (Jakubcová 10, Dudášová 7, Letková 5)