Basketbal: Čajky rozhodli o výhre nad Petržalkou v druhom polčase

Piešťanské Čajky privítali v nedeľu 24. novembra na domácej palubovke hráčky BK Petržalka. V zápase slovenskej extraligy začali Čajky od úvodu napĺňať papierové predpoklady, avšak v druhej štvrtine dovolili vystrčiť rožky a predviesť sa aj hosťujúcim hráčkam. Napokon sa však dráma nekonala a Čajky vyhrali o 10 bodov 68:58.

_MG_9888

Najlepšia strelkyňa domácich – Michaela Zentková (vpravo).

Na strane domácich nenastúpili zranené Romana Stehlíková a Marta Páleníková. Po zápase so Spišskou Novou Vsou oddychovali Fabiánová a Krč-Turbová. Napriek tomu boli Čajky favoritom stretnutia, čo v prvej štvrtine aj ukazovali na ihrisku. Vyhrali ju 24:15. V druhej časti hry však domáce opäť poľavili v koncentrácii a hostky najmä zásluhou úspešne strieľajúcej Terézie Páleníkovej otočili stav na polčasových 33:36.
V druhom polčase sa Čajky viac sústredili na obranu a získali hernú prevahu. Pekné asistencie Bartoňovej Čajky bezpečne premieňali a do poslednej štvrtiny sa išlo za stavu 50:46. Náskok domácich narástol až na 13 bodov, no Petržalčanky skóre ešte skorigovali na prijateľných 10 bodov.

Piešťanské Čajky – BK Petržalka 68:58
(24:15, 33:36, 50:46)

Piešťanské Čajky: Bartánusová 5, Tatham 15, Zentková 22, Pilátová 2, Felixová 9 (Dudášová 4, Baburová A. 5, Stanková, Dubeňová 4, Bartoňová 2). Tréner: M. Pospíšil.
Petržalka: Čápová 5, Páleníková T. 21 /trojky 5 z 5/, Gaálová, Smuteková 10, Slezáriková 8 (Polcerová 6, Turzáková, Matušková 8). Tréner: I. Skočovski.
TH: 13/14 – 4/9. FAULY: 15 – 17, TROJKY: 3 – 8. 5.faulov: 33. Gaálová , 150 divákov. Rozhodovali: Turčin, Hančík, Ryšavý. Pozorovateľ: Ceizel

ŠTVRTINY: 24:15, 9:21, 17:10, 18:12.

Najbližšie sa Piešťanské Čajky predstavia na domácej palubovke už v stredu 27. novembra v zápase Stredoeurópskej ligy (CEWL) proti Valosunu Brno.

Autor: dm Foto: T. Hudcovič