Basketbal: Čajky prehrali s CSU Alba Iulia 62:68

V prvom odvetnom kole súťaže CEWL mali naše basketbalistky hostkám čo oplácať, keďže na ich palubovke prehrali. Piešťanské Čajky si 15. januára zmerali sily s CSU Alba Iulia.

Domáce hráčky vstúpili do zápasu s odhodlaním. Rýchlo viedli 8:0 a následne 11:2. Hostky však po oddychovom čase začali hrať zónovú obranu, ktorá domácim robila problém takmer po celý zápas. Alba Iulia vyrovnala stav na 25:25 v 20. minúte a tesne pred koncom druhej štvrtiny šli  hostky do vedenia 25:27.

Aj po zmene strán sa Čajky trápili s obranou súpera, strácali priveľa lôpt v útoku a posadili hostky na koňa. Do záverečnej štvrtiny vstupovali naše hráčky za nepriaznivého stavu 36:52, ale hnané divákmi ukrajovali z náskoku. Dve minúty pred koncom to dotiahli na 58:60, ale skúsené hráčky súpera si záver postrážili.

Piešťanské Čajky – CSU Alba Iulia 62:68 (25:18, 36:34, 57:48)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 18, Bartoňová 12, Tatham 10, Dudášová, Felixová 11 (Pilátová 5, Zentková 2, Fabianová 2, Baburová, Oravcová, Minčíková 2). Tréner: M. Pospíšil.

Alba Iulia: Nagy, Mandič 2, Brown 24, Salley 4, Cadjo 17 (Reed 8, Uiuiu 4, Toma 3, Whittington4, Parau 2). Tréner: Popov.

TH: 31/27 – 21/14. FAULY: 24 – 23, TROJKY: 3 – 2. 5.faulov: 40. Krč – Turbová, TCH: 14. Reed, 200 divákov. Rozhodovali: Tomašovič, Matejčík, Doušek. Pozorovateľ: Jančovič ŠTVRTINY: 18:13, 7:14, 11:25, 26:16.