Basketbal: Čajky nestačili na Šamorín

V stredu 3. októbra cestovali piešťanské extraligové basketbalistky na zápas 4. kola do Šamorína. V zostave už bola aj zámorská posila rozohrávačka Dymond Simon, ktorá s družstvom absolvovala jeden tréning. Čajky však na Šamorín nestačili a prehrali o 11 bodov, keď zápas skončil 76:65 v prospech domácich.

[singlepic id=34661 w=520 h= float=center]

Hráčky ŠBK Šamorín si začali budovať náskok  od začiatku duelu. Po prvej štvrtine viedli 22:15 a v polovici o 15 bodov 45:30. Čajky však bojovali a v 34. minúte znížili na 56:63 z ich pohľadu, avšak záver zvládli lepšie Šamorínčanky a vyhrali. Najlepšou strelkyňou Čajok bola Krč – Turbová, ktorá dala 23 bodov. Žiaľ nepripojila sa k nej žiadna iná hráčka a druhá najlepšia piešťanská strelkyňa zápasu  Páleníková zaznamenala takmer o polovicu menej bodov.

Body: Krč-Turbová 23, Bartánusová 8, Páleníková 12, Pilatová 1, Felixová 4, Zentková 0, Dudášová 4, Simon 8, Malinková 5.

V sobotu 6. októbra o 18:00 h sa Piešťasnké Čajky stretnú na domácej palubovke s Good Angels Košice.
Autor: db Ilustračné foto: T. Hudcovič