Basketbal: Čajky nepustili Brno v poslednej štvrtine k ničomu

V stredu 27. novembra privítali Piešťanské Čajky, v prvom domácom zápase CEWL, Valosun Brno. Hráčky brnenského tímu momentálne figurujú na druhom mieste českej extraligy, takže boli favoritom zápasu. Piešťanky navyše nemôžu rátať so zranenými Martou Páleníkovou a Romanou Stehlíkovou, ktoré podľa lekárov už v tejto sezóne do zápasov nezasiahnu, a tak podporovali svoj tím aspoň z lavičky. Brnenské hráčky ukazovali svoje kvality počas troch štvrtín, v poslednej ale od Čajok dostali studenú sprchu v podobe skóre 21:3.
[singlepic id=47960 w=320 h=240 float=left] Čajky však bojovali aj za zranené spoluhráčky a nedovolili hostkám získať výraznejší ako 5 bodový náskok. Domáce neustále tvrdo pracovali v obrane, za čo boli odmenené v poslednej štvrtine, keď dovolili hostkám dať len jeden kôš z hry a jeden trestný hod. Keďže Čajky dali v poslednej štvrtine bodov 21, získali cenné víťazstvo. Podkošové duo Krč-Turbová a Tatham zaťažili kôš súpera spolu 39 bodmi, Bartoňová pridala k 10 bodom 7 asistencií a 9 získaných lôpt. Čajky tak zdolali Valosun Brno 73:57 (16:19, 34:37, 52:54).

Priebeh: 8:7, 16:19, 25:27, 34:37, 46:49, 52:54, 65:55, 73:57.

Piešťanské Čajky: Bartánusová 8, Bartoňová 10, Fabianová 5, Zentková 6, Krč-Turbová 20 (Dudášová 2, Baburová, Stanková, Tatham 19, Horvátová, Felixová 3). Tréner: M. Pospíšil.
Valosun: Sprague 9, Mrhálková 11, Sedláková 6, Švrdlíková 14, Jones 9 (Vojtková, Brhelová 2, Kopecká, Conners 4, Adamcová 2, Pospíšilová). Tréner: M. Svoboda.
TH: 14/18 – 10/15. FAULY: 17 – 18, TROJKY: 1 – 1. 5.faulov: – , 150 divákov. Rozhodovali: Ženiš, Turčin, Hricišin. Pozorovateľ: Suja ŠTVRTINY: 16:19, 18:18, 18:17, 21:3.

Autor: dm Ilustračné foto: ht