Basketbal: Čajky hrali prvý raz doma. So „Sokolkami“ tesne prehrali

Piešťanské Čajky, ktoré ladia formu na štart slovenskej basketbalovej extraligy, privítali v sobotu 1. septembra na svojej palubovke v rámci domácich prípravných zápasov prvého súpera. Bolo ním české extraligové družstvo Sokol Hradec Králové.

[singlepic id=34412 w=520 h= float=center]V úvode zápasu Čajky nemali presnú streľbu a viazla im aj rozohrávka, čo skúsenejšie hráčky z Hradca Králové využili a rýchlo získali až 16 bodový náskok. Od začiatku druhej štvrtiny sa však hra domácich zlepšila a začali náskok hostiek znižovať. V 31. minúte bol stav vyrovnaný 56:56, no záver zvládli lepšie hráčky spoza Moravy a zaslúžene vyhrali 67:73.

Odveta je na programe v nedeľu o 11.00 h v hale Gymnázia P.d. Coubertina v Piešťanoch. Basketbalistky pozývajú divákov a veria, že opäť prídu v hojnom počte a vytvoria výbornú atmosféru.

Piešťanské Čajky – Sokol Hradec Králové 67:73 (53:55, 38:43, 13:27)

¼: 13:27, 24:16, 15:12, 13:18

Zostava a body Piešťanských Čajok: Malinková 7, Baburová 2, Krč-Turbová 21, Pilátová 2, Felixová 18 (Dudášová 4, Zentková 10, Stanková, Horvátová 2)