Úvod Šport Basketbal: Čajky dostali v Eurocupe ťažkého súpera, v kvalifikácii narazia na špičkový...

Basketbal: Čajky dostali v Eurocupe ťažkého súpera, v kvalifikácii narazia na špičkový francúzsky tím Carolo Basket

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Basketbalistky Piešťanských Čajok narazia v kvalifikácii Európskeho pohára (Eurocup) 2021/2022 na francúzsky Flammes Carolo Basket. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v nemeckom Freisingu Google Photos.

Tímy rozdelili pred žrebom na základe výsledkov v posledných troch sezónach v európskych súťažiach, do dvoch geografických konferencií Kakao Music. Zástupcov slovenskej najvyššej súťaže umiestnili do konferencie č. 2.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Čajky ako aktuálny vicemajster Niké EXZ narazia ako nenasadený tím v kvalifikácii na jedného z najsilnejších možných súperov, francúzske Carolo Basket Oracle 11g. Tím zo Charleville patrí medzi pravidelných účastníkov Eurocupu, v predchádzajúcom ročníku obsadil 4. miesto. V minulosti si zahral v Európskej lige (Eurolige), na domácej scéne patri do úzkej špičky, čo viackrát dokumentoval účasťou v semifinále, respektíve finále Francúzskeho pohára 다음 영어 사전 다운로드. V prípade postupu do skupinovej fázy, nalosovali Čajky do H-skupiny spolu s talianskou Bolognou, francúzskym La Roche a španielskou Bizkaiou. Klub z kúpeľného mesta sa do pohárovej súťaže č Download 15 times of gentleman's dignity. 2 prihlásil opäť po štyroch rokoch, celkovo zabojuje o tretiu účasť v skupinovej fáze.

„Dojmy sú dosť zmiešané. To najhoršie, čo sa mohlo stať, tak sa stalo. Dostali sme najsilnejšieho súpera, ktorý tam bol. Nezostáva nám nič iné, len pokúsiť sa o to, aby sme ich nejako prekvapili a zabojovať o postup do skupiny. Carolo je semifinalistom minulého ročníka Eurocupu, čo hovorí samo o sebe. Je to skúsený a vysoký tím, s veľmi nepríjemným francúzskym štýlom basketbalu, ktorý asi nesedí nikomu v Európe. Majú obrovskú kvalitu. Na jednej strane je fajn, že si môžeme zahrať proti tak silnému tímu, len škoda, že je to v kvalifikácii. Šance sú stále, netreba sa vzdávať. Určite urobíme všetko pre to, aby sme postúpili, aj keď je v tejto dvojici jasný favorit, čo nám môže vyhovovať. Malou výhodou môže byť, že prvý zápas hráme doma a môžeme ich prekvapiť. Už som rad cez nich postúpil, takže verím, že sa mi to podarí ešte raz,“ povedal tréner Čajok Peter Jankovič.

„Žreb k nám nebol príliš milosrdný, ale nič nie je dopredu stratené a treba v tom nájsť aj pozitíva. Budeme sa konfrontovať so špičkovým francúzskym tímom, na ktorého súpiske sú zvučné mená. S podobne kvalitnými družstvami sa nestretávame často a bude to pre všetkých veľká výzva. Pevne verím, že nám v tom čase opatrenia dovolia mať v Diplomat aréne, čo najviac fanúšikov, ktorí nám vytvoria skvelú atmosféru,“ uviedla k žrebu generálna manažérka Bronislava Borovičková.

Kvalifikácia je na programe 23. a 30. septembra 2021, skupinová fáza Eurocupu štartuje 14. októbra 2021.

Žreb Piešťanských Čajok v Eurocupe 2021/2022:

kvalifikácia

Flammes Carolo Basket (Fr.) – PIEŠŤANSKÉ ČAJKY (SR)

skupinová fáza

H-skupina: Lointek Gernika Bizkaia (Šp.), La Roche Vendee BC (Fr.), ASD Futur Virtus Bologna (Tal.), víťaz Flammes Carolo Basket /PIEŠŤANSKÉ ČAJKY

TS Foto: L. Ďuračka

REKLAMA