Basketbal: Čajky doma nenechali nič na náhodu, po výhre vedú v sérii 2:1

V sobotu 19. apríla privítali Piešťanské Čajky v treťom zápase série o tretie miesto v ženskej basketbalovej extralige ŠBK Šamorín. Stav série bol pred týmto zápasom vyrovnaný 1:1. Čajky nenechali doma nič na náhodu a od začiatku kráčali za víťazstvom.

_mg_6744[1]

zverland-2-april

Hostky viedli v zápase len raz 2:0, potom Čajky vedomé si dôležitosti stretnutia trpezlivou a sústredenou hrou, najmä v obrane, získali vedenie 21:14. Keďže aj v druhej štvrtine domáce zodpovedne bránili, nedovolili Šamorínčankam znížiť náskok. V tejto časti hrala so skvelou úspešnosťou Felixová, ktorá s prehľadom premieňala finálne prihrávky Bartoňovej.

V tretej štvrtine sa hostky pokúsili o zvrat, no podarilo sa im znížiť len na rozdiel 3 bodov 56:53. Čajky poslednú štvrtinu zvládli excelentne, najmä jej začiatok, keď šnúrou 11:0 zvýšili na 70:53. Následne trpezlivou hrou dokráčali k víťazstvu a ujali sa v sérii vedenia 2:1 na zápasy.

Domáce hráčky sa opäť prezentovali kolektívnou hrou a každá hráčka splnila svoju úlohu.

Priebeh: 13:5, 21:14, 34:22, 40:32, 48:42, 59:53, 77:59, 88:66.

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 88:66

(21:14, 40:32, 59:53)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 12, Tatham 20, Felixová 21, Bartoňová 11, Minčíková 8 (Bartánusová 2, Dudášová 4, Zentková 5, Oravcová 3, Pilátová 2). Tréner: M. Pospíšil.
Šamorín: Škorič 6, Sujová 10, Vyňuchalová 5, Jaeschke 15, Pindrochová 3 (Slamová 9, Feketeová, Ivanová 10, Bozoki 8). Tréner: J. Krajňák.
TH: 27/18 – 20/16. FAULY: 24 – 25, TROJKY: 4 – 4. 5.faulov: – , 400 divákov. Rozhodovali: Tomašovič, Doušek, Macura. Pozorovateľ: Pavelka ŠTVRTINY: 21:14, 19:18, 19:21, 28:13.

Autor: dm Ilustr. foto: ht