Basketbal: Ak chcú hrať Piešťanky play-off, musia pridať

Basketbalistky Piešťan ukončili prvú polovicu súťaže 1.ligy západ v nedeľu 12. feburára domácou prehrou  s Levicami. V odvetnej časti budú musieť zapnúť na vyššie obrátky, aby pre nich sezóna neskončila bez play-off, do ktorého postupujú štyri tímy.

[singlepic id=25511 w=320 h=240 float=left]Levičanky mali dobrý vstup do zápasu a rýchlo viedli 4:12. Piešťanky však troma trojkami znížili na 13:15. Bohužiaľ, v druhej štvrtine sa domácim nedarila streľba a ani v obrane nebola ich hra bez chýb, čo hostky využili a získali 11 bodový náskok, ktorý si, využijúc svoju výškovú prevahu, postrážili aj počas 3. štvrtiny. Domáce hráčky ešte skúsili otočiť zápas vo svoj prospech, hrali strelecký vabank, no tentoraz sa nepodarilo nikomu zo striedajúcich hráčok bodovo pomôcť základnej zostave.

1.liga pokračuje 25. a 26.2.2012, Piešťanky vycestujú do Bratislavy, kde sa stretnú so Slovanom a s Petržalkou.

BKM Piešťany – BKŽ Levice 40:57 (32:43, 21:32, 13:15)

¼: 13:15, 8:17, 11:11, 8:14

Zákl. zost.: Mináriková 7, Valentová 6, Varhaníková 6, Mračková 14, Stanková 7

Striedali: Potroková 0, Tarabová 0, Briedová 0, Brašková 0, Trajlínková 0