Atletika: TJ Družba úspešne na Majstrovstvách západoslovenskej oblasti

V Skalici sa v nedeľu 1. októbra konali atletické Majstrovstvá západoslovenskej oblasti mladších a najmladších žiakov. Po úspechu v súťaži družstiev vynikli pretekári z Atletického oddielu TJ Družba Piešťany aj v jednotlivých disciplínach. Dohromady získali 6 medailí a stali sa majstrami v behu na 4 x 60 metrov, pred štafetou Slávia Trnava a Športovým gymnáziom Nitra.

Richard Haberern bol strieborný v behu na 150 metrov a navyše vybojoval 4. miesto v skoku do diaľky a zlato na 4 x 60 metrov. Matúš Kubala striebro v behu na 600 metrov a zlato na 4 x 60 metrov. Samko Krepop zlato na 4 x 60 metrov, a 4. miesto v behu na 150 metrov. Simon Petríček zlato 4 x 60 metrov a 6. miesto v behu na 600 metrov. Franklin Henry 5. miesto v behu na 150 metrov a 6. miesto v behu na 60 metrov.

Z dievčat Petra Balaková získala striebro v behu na 60 metrov, a tiež na 150 metrov a 6. miesto v skoku do diaľky. Andrea Ciklaminiová bola strieborná v behu na 600 metrov a bronz v skoku do diaľky. Najmenšie atlétky tiež podali výborne výkony, napríklad z 39 štartujúcich v behu na 150 metrov, bola Danka Brežná deviata a Zorka Krupová skončila na 15. mieste. Eliška Drahovská v behu na 600 metrov vybojovala na 8. miesto. V kategórii mladší žiaci získala Vanesa Pomajbová 4. miesto v behu na 1500 metrov.