Atletika: Noskovič z World Police and Fire Games priniesol kompletnú zbierku medailí

Piešťanský hasič Ladislav Noskovič nesie napokon z tohtoročných World Police and Fire Games v Los Angeles kompletnú zbierku medailí. Cenné kovy získal na 100 m, 200 m i v štafete.

Svoje účinkovanie na súťaži medzi najlepšími hasičmi a policajtmi z celého sveta začal titulom na hladkej stovke v kategórii 35-39 ročných.

Potom postúpil do finále dvojstovky tretím najlepším časom. V sobotu 12. augusta absolvoval 4×100, kde sa pridal k tímu Ruska a spoločne získali bronzové medaily.

Na záver náročného týždňa počas, ktorého schudol pri vysokých teplotách 4 kilogramy, absolvoval v nedeľu finále na 200 m. V ňom skončil na druhom mieste a tak skompletizoval svoju medailovú zbierku.

Súťaží za veľkou mlákou sa zúčastnil aj Erik Noskovič, brat úspešného atléta, ktorý bol aktívnym rýchlostným kanoistom. Ten vybojoval pre Slovensko  4. miesto v bench press.

-th- Foto: FB L. Noskovič