Atléti z Funny athletics Piešťany a ich úspešná medailová sobota

Pod záštitou Detskej atletiky a Slovenského atletického zväzu sa v sobotu 3. júla 2021 konala v Trnave súťaž DETSKEJ P-T-S. Až 22 atlétov z klubu Funny athletics Piešťany prišlo bojovať o tie najlepšie výkony. Bojovali naozaj svedomite a domov si odniesli popredné umiestnenia.
Družstvo Funny špuntíkov A sa umiestnilo na 1.mieste, družstvo špuntíkov B na 2.mieste a družstvo špuntíkov C a D obsadilo rovnaké 4.miesto.
V kategórii starších pretekárov sa predstavilo  6-členné družstvo, ktoré sa umiestnilo tiež na krásnom 4. mieste. Malým aj veľkým patrí obrovská gratulácia.
Deti súťažili v šiestich disciplínach (skok z miesta, štafetový beh šprint, beh s prekážkami, hod vortexom, vrh obojručne volejbalovou loptou, 3 min/6min vytrvalostný beh).
V rovnaký deň sa konal míting západoslovenského atletického zväzu, kde klubu Funny athletics Piešťany opäť cinkali medaile.
S novým osobným rekordom 10.22 s si Eliška Vytisková vybojovala v kategórii mladších žiačok striebornú medailu na trati 60 m prekážok. Pretekárka klubu Funny athletics Piešťany sa predstavila aj na trati 60 m, kde si časom 8.52 s vybojovala opäť striebornú medailu a medailový hattrick uzavrela striebornou medailou na trati 150 m výkonom 20.36 s.
Výborné výsledky dosiahli aj ostatní členovia klubu. Veronika Sokolovská v behu na 60 m obsadila 7. miesto s výkonom 8.98 s, Katarína Sandtnerová sa v behu na 60 m umiestnila na 9. mieste časom 09:09 s a na 10. mieste v behu na 150 m časom 22.38s .
V kategórii starších žiakov sa na trati 60 m predstavila s novým osobným rekordom Karolína Košťálová s výkonom 8:74 s, ktorá obsadila 6. miesto a rovnako si vybojovala nový osobný rekord na trati 150 m časom 21.48 s. Jediné chlapčenské zastúpenie sme mali v kategórii starších žiakov, kde na trati 60 m obsadil Oskar Akay 7. miesto časom 8.09 s a v behu na 150 m trati výkonom 19.30 s 10. miesto.
Funny athletics Piešťany ďakuje deťom za reprezentáciu a rodičom za podporu.

Sumár výsledkov členov klubu Funny athletics Piešťany:

Oskar Akay (starší žiaci): 60m 8.09s (7 . miesto), 150m 19,30s (10.miesto)
Eliška Vytisková (mladšie žiačky): 60 m 8:52s (2. miesto), 60 m prekážky 10.22s osobný rekord (2.miesto), 150 m 20.36s (2.miesto)
Katarína Sandtnerová (mladšie žiačky): 60m 9:09 (9.miesto), 150 m 22:38 (10.miesto)
Claudia Kočišková (mladšie žiačky): 60m 9.47s (16.miesto), 150m 24,21s osobný rekord (19.miesto)
Veronika Sokolovská (mladšie žiačky): 60m 8.98s (7.miesto), 150m 23,62 osobný rekord (17.miesto)
Timea Košťálová (mladšie žiačky): 60m 9.39s (15.miesto), 150m 23,43s osobný rekord (13.miesto)
Karolína Košťálová (staršie žiačky): 60m 8.74s osobný rekord (6.miesto), 150m 21,48s osobný rekord (8.miesto)
Oskar Akay (starší žiaci): 60m 8.09s (7.miesto), 150m 19.30s (10.miesto)