Úvod Novinky AŠK PN zorganizovala prvý seminár, chystá ďalšie

AŠK PN zorganizovala prvý seminár, chystá ďalšie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Asociácia športových klubov Piešťany zorganizovala v pondelok 12. novembra prvý zo série odborných seminárov pod názvom ŠPORT DIEŤA [cesta k úspechu] gta San andres apk download. Zúčastnilo sa ho viac ako 120 záujemcov z rôznych oblastí športu. Prítomní boli tréneri, športoví odborníci, funkcionári a najmä rodičia Terraria for free.


Prvou prednáškou bol príspevok od Jarmily Honzovej, ktorá sa venovala téme ovládania emócii trénera pri výkonoch zverencov v nižších vekových kategóriách, prezentovala svoj názor na rozdiel medzi výchovou a vzdelávaním a mnoho ďalších aspektov vplývajúcich na psychiku mladého športovca 피파2002 월드컵 다운로드. Seminár pokračoval druhou Petra Kuračku venovanej pohľadu na psychiku a rozvoja športovca. Športový psychológ hovoril o tom, že je dôležité ako reaguje tréner v prípade, ak športovec nepodáva optimálny výkon alebo v prípade prehry resp Download the caption of The Corellaine Secret. neúspešného výsledku. Práve tieto momenty sú podľa neho kľúčové pre podporu radosti detí zo športu, ale aj ich vytrvalosti a odolnosti. Vrámci svojho príspevku sa tiež bližšie pozrel na komunikáciu trénera a na rôzne spôsoby reagovania pri neúspešnom výkone 구글 크롬 동영상 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Poslednou prednáškou bol príspevok Silvie Šušorovej. „Mnohí rodičia vnímajú šport ako dôležitú súčasť života všestranne sa rozvíjajúceho dieťaťa web game source. Chcú deťom dopriať úspech, posilniť ich schopnosť prekonávať neúspech, rozšíriť kruhy kamarátov, aktívne použiť prebytok detskej energie a hravosti 국민은행 공인인증서 다운로드. Zároveň sú rodičia neoddeliteľnou súčasťou života detí a mladých ľudí, či sú v športe detí aktívni alebo nie,“ vysvetľovala psychologička, podľa ktorej by sa mali deti do dvanástich rokov rozvíjať všetranne, čo dnes často chýba 명화 무료 다운로드.

Najzaujímavejšou časťou seminára bola diskusia na ktorej v uvoľnenej a neformálnej diskusii padlo viacero zaujímavých otázok ms project 2016 한글 다운로드. „Na záver sme všetci spoločne konštatovali, že pri rozvoji mladých športovcov je kľúčová spolupráca v trojuholníku dieťa-rodič-tréner frp-bypass.apk 다운로드. Je veľmi dôležité hľadať prieniky rôznych záujmov tohto trojuholníka, ktoré sú prirodzené a pochopiteľné. Kľúčom k úspechu je komunikácia trénera a zástupcov klubu s rodičmi,“ zhrnul Peter Bohuš, prezident AŠK PN.

Asociácia chce pokračovať  ďalšími seminármi na rôzne témy. Už v mesiaci december to bude seminár venovaný téme fyzioterapie, kompenzačným cvičeniam, predchádzaniu zranení v mladom veku športovca a správna životospráva doplnená výživovými doplnkami. Program, dátum a miesto konania seminára bude zverejnený čoskoro. Pre viac info sledujete web www.askpn.sk a aj facebook https://www.facebook.com/asociaciasportovychklubovpiestany/.

 AŠK PN/red  Foto: Juraj Mráz

REKLAMA