Connect with us

Samospráva

Župana vyberieme už v sobotu

Published

on

Reklama

Do druhého kola župných volieb postúpili župan Tibor Mikuš a poslanec krajského zastupiteľstva József Berényi, ktorý v našom obvode skončil až na piatom mieste. Už túto sobotu občania rozhodnú, kto z nich bude nasledujúce štyri roky viesť Trnavský samosprávny kraj.

Reklama

„Som rád, že tu sedíme my dvaja,“ zhodnotil výsledok prvého kola volieb Tibor Mikuš (nezávislý s podporou Smeru, KSS, SNS) v relácii Téma dňa televízie TA3, ktorá dala priestor obom kandidátom na post predsedu kraja. Tibor Mikuš vládol v uplynulom období aj s podporou poslancov SMK, celá diskusia sa preto niesla v nekonfliktnom duchu.

„U pána predsedu oceňujem, že počas doterajších diskusií neotváral témy, ktoré by narúšali doterajší pokoj a ja to tiež tak budem robiť,“ reagoval József Berényi (SMK, Most-Híd).

Reklama

Nasledovala debata, v ktorej sa obaja kandidáti v podstate zhodli na otázkach budovania infraštruktúry, investícií do školstva, riešenia nezamestnanosti a prilákania investorov. Ani jeden z nich nepovažuje rekordnú zadĺženosť kraja za problém. Nevyhli sa ani hlavnej téme prvého kola – vstupu súkromných investorov do nemocníc v Dunajskej Strede a Galante, na ktorej sa tiež zhodli.

József Berényi v prvom kole prekvapivo predbehol Ivana Uhliarika – najvážnejšieho protikandidáta súčasného župana iba o 55 hlasov. Vo volebnom obvode Piešťany, ktorý zahŕňa územie nášho okresu, získal Tibor Mikuš 3 853 hlasov. Za ním skončili Ivan Uhliarik (2 055), Andrej Richnák (650), József Nagy (425), József Berényi (64) a Jozef Ravasz (39), ktorý z volieb odstúpil. O rovnakom poradí rozhodli aj voliči v meste Piešťany.

Druhé kolo krajských volieb sa uskutoční v sobotu 23. novembra. Volebné miestnosti budú otvorené od 7.00 do 22.00 h.

Text: Martin Palkovič Foto a video: TA3

Populárne články