Connect with us

Samospráva

Zákaz hudby na Kolonádovom moste zmietli zo stola

Published

on

Reklama

Mestská rada aj dve komisie zastupiteľstva rozhodli o tom, že slobodní umelci môžu zatiaľ na Kolonádovom moste zostať. Ich pouličné aktivity v Piešťanoch bude pravdepodobne riešiť ďalšia novela všeobecne záväzného nariadenia (VZN).

[singlepic id=37795 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Za stiahnutie materiálu a predloženie nového VZN hlasovali všetci prítomní členovia mestskej rady na jej marcovom zasadnutí. Predtým vylúčenie Kolonádového mosta zo zoznamu miest určených na voľné pouličné aktivity slobodných umelcov zamietli aj kultúrna a legislatívno-právna komisia.

Reklama

Zmena, ktorú plánovala radnica sa tak pravdepodobne nedostane ani na program mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční 4. apríla. Mestskí úradníci by mali predložiť na prerokovanie rady a komisií iné znenie novely tohto nariadenia.

V hre je podľa našich informácií časové obmedzenie aktivít pouličných umelcov. Hrať a spievať na určených miestach v centre mesta teraz môžu prakticky celý deň – od 9.00 do 22.00 h. Po novom by mala byť táto doba limitovaná.

Na hudobnú produkciu juhoamerického hudobníka sa sťažovalo vedenie Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Jeho produkcia údajne obťažuje hostí ubytovaných v hoteli Thermia Palace. Podľa stanoviska zaslaného médiám, kúpele „nie sú proti tradičným, ozajstným umelcom a ich produkcii na Kolonádovom moste.“

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články