Connect with us

Samospráva

Vyberali riaditeľov troch škôl a jednej škôlky

Published

on

Reklama

Vo vedení základných škôl zostávajú Kamil Moravčík, Vilém Vrba aj Gizela Talačová. Materskú školu na Valovej povedie Ľubica Majerčíková. Informovala o tom samospráva na svojej web stránke.

REKLAMA

Reklama

heaven rest

 

Reklama

Mesto Piešťany je zriaďovateľom všetkých základných a materských škôl s výnimkou súkromných a cirkevných. Niektorým z nich končilo 30. júna, resp. 2. septembra päťročné funkčné obdobie.

„V zmysle príslušných paragrafov Zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve sme preto v dostatočnom predstihu vypísali výberové konanie na obsadenie riaditeľských postov. Kandidáti, spĺňajúci kritériá, predstúpili pred výberové komisie, ktoré tvorili členovia rád dotknutých škôl. Tí po vyhodnotení výsledkov predložili primátorovi návrhy na vymenovanie riaditeľov,“ opísala spôsob výberu vedúca referátu školstva MsÚ Jolana Podobová.

Menovacie dekréty sú už podpísané, od 1. 7. začne plynúť päťročné funkčné obdobie na dvoch základných školách pedagógom-manažérom, ktorí svoje posty obhájili. Riaditeľom ZŠ M. R. Štefánika na Vajanského ulici je opäť Kamil Moravčík. Zmena nenastala ani na ZŠ Holubyho a ZŠ F. E. Scherera. Prvú z nich bude aj najbližších päť rokov viesť Vilém Vrba, druhú Gizela Talačová.

Riaditeľku zmenila Materská škola na Valovej ulici, kde Iveta Ščasná odovzdá vedenie do rúk Ľubice Majerčíkovej.

Text: Tlačová správa MsÚ/red

Populárne články