Connect with us

Samospráva

Víťaz súťaže na obnovu parku bude známy koncom októbra

Published

on

Reklama

Radnica ukončila súťaž návrhov na riešenie obnovy mestského parku 28. septembra. Výsledky zverejnia koncom októbra a súťažné návrhy budú potom vystavené vo foyeri kina Fontána.

[singlepic id=9445 w=320 h=240 float=left]Súťaž je anonymná. Porota, ktorej predsedá prednostka mestského úradu Denisa Bartošová, v týchto dňoch vyhodnocuje zaslané návrhy. Víťaz dostane 1 500 eur, ale po dohode môže vypracovať aj projektovú dokumentáciu a realizovať autorský dozor.

Reklama

Mestský úrad hľadá najlepší projekt, ktorý navrhne krajinársko – architektonickú obnovu mestského parku. Kritériami výberu víťazného návrhu sú kvalita riešenia vo vnútri tohto územia aj v širších súvislostiach, kvalita sadovníckej kompozície, ale aj realizovateľnosť a hospodárnosť.

REKLAMA

Reklama

„Po vyhodnotení návrhov a po zaslaní kópie zápisnice všetkým účastníkom, mesto zverejní výsledky. Účastník, ktorého návrh porota vyhodnotí ako víťazný, bude vyhlasovateľom vyzvaný na rokovanie, na ktorom sa bude rokovať o podmienkach zákazky na poskytnutie služby, najmä o technických, administratívnych a finančných podmienkach,“ informovala Barbora Piovarčiová z kancelárie primátora.

Po troch mesiacoch od vyhlásenia výsledkov usporiada radnica výstavu súťažných návrhov. Tá by sa mala uskutočniť v Kultúrno spoločenskom centre Fontána.

Územie mestského parku je Národnou kultúrnou pamiatkou. Má rozlohu vyše 22 hektárov a založil ho už začiatkom 19. storočia gróf Jozef Erdödy, vtedajší majiteľ kúpeľov.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články