Connect with us

Aktuality

Koše okolo Dubovej chýbajú aj rok po dokončení revitalizácie

Published

on

Reklama
Reklama

Úsek od Veternej po Lodenicu využívajú obyvatelia aj návštevníci Piešťan od minulej jesene. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany nedávno deklarovala, že pokryje náklady na cvičebné pomôcky v tejto odpočinkovej zóne. Základný mestský mobiliár tam však stále chýba.

Na situáciu nás upozornila čitateľka, ktorá sa sťažovala aj na mestskom úrade: „Je to vychádzková a rekreačná zóna, plná cyklistov, ľudí na prechádzke a psíčkarov. Prečo na tejto trase nie je umiestený ani jeden smetný kôš?“

„Vzhľadom na celý rozpočet akcie a možnosti rozpočtu mesta sa celá akcia realizuje po etapách a v niekoľkých fázach – rokoch,“ odpovedal vedúci referátu životného prostredia Ján Baranovič. V prvej fáze bola podľa jeho slov prebehli terénne práce, v ďalšej boli vybudované chodníky a verejné osvetlenie

Reklama

„Následne sa pristúpilo k zatrávneniu plôch, výsadbám stromov a kríkov. Momentálne sa pripravuje osadenie mobiliáru – lavičky, koše, lávky cez potok, osadenie prvkov na cvičenie. Nakoľko sa tieto veci musia robiť až po odsúhlasení finančných prostriedkov a podľa zákona o verejnom obstarávaní je celý proces časovo viazaný termínmi, ktoré nie je možné urýchliť. Verím, že po dokončení projektu budú občania spokojní,“ doplnil vedúci referátu s tým, že realitou by to mohlo byť do konca roka.

REKLAMA

Ľuďom chýbajú koše aj v Malej vrbine. Pretože nejde o mestské pozemky, radnica ich tam nemôže osadiť na pevno, čiže zabetónovať. Koše, ktoré tam boli v minulosti skončili v blízkych močiaroch. Ján Baranovič však prisľúbil, že  vec bude riešiť so Službami mesta Piešťany. Podľa jeho slov, ak SMP majú  dispozícii  ťažké betónové koše, nevidí dôvod prečo by tam nemohli byť.

[nggallery id=1958]

Text: db Foto: th

Populárne články