Connect with us

Samospráva

Tamajka chce vrátiť život Piešťanom

Published

on

Reklama
Reklama

Miloš Tamajka, riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch, oficiálne oznámil svoju kandidatúru na post primátora mesta v piatok 22. 10. na tlačovej konferencii v Kursalone.

[singlepic id=5920 w=320 h=240 float=left]„Rodine Winterovej môžeme poďakovať, za prvotný impulz k vybudovaniu mesta, čo prinieslo slávu Piešťanom v minulosti. Veľmi si vážim projekty od Ľudovíta Wintera, ktorý vybudoval kúpele, ochranné hrádze proti povodniam, parky, mestskú kanalizáciu, kúpalisko, múzeum, sklený most, cesty, nemocnicu… Dnes je dôležité pokračovať v týchto šľapajách a úplne zmeniť súčasnú koncepciu rozvoja mesta,“ takto privítal účastníkov tlačovky Miloš Tamajka.

[singlepic id=5927 w=320 h=240 float=right]Predstavil tiež svoj volebný program, ktorý je zameraný na deväť oblastí. Cestovný ruch, ako devíza a jedinečnosť mesta Piešťany je pre tohto kandidáta prioritou. Konkrétne vybudovanie klastra pre cestovný ruch, v ktorom sa spojí samospráva s podnikateľmi v meste. Následne kvalitná propagácia, budovanie značky a atraktívnosti mesta. S tým súvisí aj dobudovanie infraštruktúry, ciest, parkovacích domov, zefektívnenie MHD, ale aj dostavba bezbariérových prístupov pre hendikepovaných občanov a mamičky s deťmi.

Reklama

Ďalšou časťou programu je orientácia na obyvateľov mesta, či už mladých ľudí alebo seniorov. „Presadzoval by som dostupnosť kúpeľných procedúr za výhodnejšie ceny pre domácich obyvateľov, zriadenie domova sociálnych služieb, zriadenie Vysokej školy s denným štúdiom na oživenie nášho mesta i podporu investícií na vznik športovísk a centra pre mladých ľudí,“ ozrejmuje ďalej svoje plány Miloš Tamajka.

[singlepic id=5929 w=320 h=240 float=left]Ďalšie body programu boli zamerané na oblasť životného prostredia, podnikateľského prostredia, kultúrneho života i bezpečnosti v meste. Heslo kampane Miloša Tamajku je:  „Vráťme život Piešťanom“.

Ako však na záver kandidát za stranu Smer dodal: „Nechcem sa prejavovať sľubmi, ale skutkami. Bez cieľa však nie je cesta, preto si treba vytýčiť aj presné ciele.“

Autor: Petra Adamcová  Foto: Tomáš Hudcovič – hug(o)photo agency

[nggallery id=223]

Populárne články