Connect with us

Samospráva

Stavebný úrad udelil za 3D vzory na fasádach pokuty

Published

on

Reklama
Reklama

Obmedziť farebnosť panelových domov smie iba mestské nariadenie. Komisia pre ochranu životného prostredia odporučila stavebnému úradu, aby riešil dodržiavanie pravidiel pri zateplovaní.

[singlepic id=38995 w=520 h=340 float=center]

 

Stavebný úrad nesúhlasil s návrhmi vzhľadu niektorých fasád, ale napriek tomu boli realizované. Za porušenie zákona môže úrad udeliť sankciu a podľa informácií predsedníčky komisie pre ochranu životného prostredia Evy Wernerovej sa tak aj stalo. Rozhodnutie pokutovať stavebníka padlo v prípade ružových 3D vzorov.

Reklama

Výšku pokuty vedúca referátu územnej správy mestského úradu Jana Vitková nekonkretizovala, pretože priestupkové konania ešte nie sú uzavreté.

Komisia sa vzhľadom piešťanských sídlisk zaoberala po uverejnení článkov na našom portáli. Jej členovia v uznesení konštatovali, že k problematike životného prostredia patrí aj „vnímanie okolia a prostredia, v ktorom sa obyvatelia pohybujú, a v ktorom žijú.“

REKLAMA

fitness sity dieta

Stavebnému úradu odporučili „dôsledne riešiť porušenia podmienok stanovených po posúdení návrhov zateplenia fasád, ktoré sú súčasťou príslušných povolení.“

Hovorilo sa aj o možnosti prípravy materiálu, ktorý by reguloval farebnosť fasád v jednotlivých častiach mesta. „Takýmto materiálom by podľa pani Vitkovej mohli byť len územné plány všetkých dotknutých zón mesta, čo je v dnešnej dobe dlhodobá a nákladná záležitosť,“ konštatovala predsedníčka komisie.

Celá problematika sa podľa Evy Wernerovej dostane aj na program rokovania zastupiteľstva, ak to budú iniciovať poslanci.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články