Connect with us

Samospráva

Stavebný odpad berú v zbernom dvore zadarmo

Published

on

Reklama

Piešťancom, ktorí robia úpravy svojich bytov a domov sa už neoplatí znečisťovať prírodu okolo Váhu. Drobný stavebný odpad môžu namiesto do Vrbiny odviesť do Zberného strediska mesta Piešťany. Od začiatku roka je to opäť zadarmo.

[singlepic id=42309 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Poplatok za uloženie drobného stavebného odpadu v zbernom dvore radnica od 1. januára 2013 zrušila. Podľa jej hovorkyne Barbory Piovarčiovej to bolo na základe zmeny platnej legislatívy. Nové daňové predpisy vyberať tento poplatok neumožňujú.

Reklama

Za uloženie kilogramu nerecyklovaného odpadu platili Piešťanci od roku 2006 v zbernom dvore 1 Sk, neskôr 3 centy. Mnohí preto radšej vyviezli odpad do prírody alebo k smetným košom na sídliskách, čím založili nelegálnu skládku.

Brehy Váhu sa aj preto v posledných rokoch hemžia materiálom, ktorý do prírody nepatrí. Nájdu sa tam staré práčky, chladničky, televízory, koberce aj odpad z prerábok bytových jadier, či kúpelní. Toho všetkého je odteraz možné zbaviť sa ekologickým spôsobom. Stačí nepotrebné veci odviesť do Zberného strediska mesta Piešťany.

[nggallery id=2265]

Text: pm Ilustr. foto: ht

REKLAMA

fitness sity cvicenia

Populárne články