Connect with us

Samospráva

Štát chce kúpiť učilište za euro

Published

on

Reklama

Štátne úrady pôsobiace v Piešťanoch by sa mohli v dohľadnej dobe presťahovať do nových priestorov a oživiť opustené budovy na Komenského ulici. O predaji bývalého vodohospodárskeho učilišťa ministerstvu vnútra rozhodnú krajskí poslanci v stredu 9. apríla.

uciliste2

Reklama

Podľa materiálu, ktorý je predložený na 3. rokovanie zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), má prísť k prevodu majetku za symbolickú sumu. Ministerstvo zatiaľ nevyčíslilo náklady potrebné na rekonštrukciu objektu.

„Stanovisko TTSK očakávame v dohľadnej dobe, až následne sa na príp. rokovaniach budeme baviť o konkrétnych náležitostiach vrátane ceny a nákladov na prípadné opravy,“ uviedla Dana Pohlodová z tlačového odboru ministerstva.

Reklama

REKLAMA

Monitoring_dirofilaria_pes

Dodala, že o bývalé učilište prejavil záujem štát za účelom umiestnenia integrovaných úradov štátnej správy v rámci reformy ESO do týchto priestorov. Ide o niekoľko stavieb a pozemkov. V prípade, že prevod majetku krajskí poslanci schvália, bude s ministerstvom o podrobnostiach rokovať župan Tibor Mikuš.

Kraj sa už niekoľkokrát pokúšal bývalé učilište predať alebo prenajať. Mala v ňom sídliť napríklad súkromná vysoká škola, ale tento zámer sa nakoniec neuskutočnil. V škole sa prestalo vyučovať v roku 2007.

Text: Martin Palkovič

Populárne články