Connect with us

Samospráva

Skládky nahlásené cez mobil odstraňujú aktivační pracovníci

Published

on

Reklama
Reklama

Užívatelia aplikácie TrashOut doteraz nahlásili osem nelegálnych skládok. Všetky sú odstránené. Radnica si tento systém pochvaľuje.

[singlepic id=27651 w=320 h=240 float=right]Ak v prírode narazíte na odpad, ktorý tam nemá čo robiť, stačí ho odfotiť a prostredníctvom internetu cez aplikáciu TrashOut odoslať tri fotky s popisom, o aký druh odpadu ide. Telefón do hlásenia automaticky pridá GPS súradnice. Vaše hlásenie dostane ministerstvo životného prostredia a zobrazí sa aj na webe príslušnej samosprávy.

V katastri Piešťan doteraz ľudia nahlásili osem nelegálnych skládok. Mestská web stránka hlási, že už sú všetky odstránené.

„Nepovolené skládky odpadov pomáhajú likvidovať aktivační pracovníci z úradu práce v spolupráci so zberovou spoločnosťou Marius Pedersen, a.s. ktorá zabezpečí prepravu a zneškodnenie odpadu na skládkach,“ uviedla hovorkyňa mestského úradu Barbora Piovarčiová. Náklady na zneškodnenie takéhoto odpadu sa podľa jej slov nedajú vyčísliť, pretože príslušné faktúry zahŕňajú aj iné služby súvisiace so zberom odpadov.

Reklama

Radnica aplikáciu TrashOut víta. „Informácie o nepovolených skládkach odpadov dostávame formou písomných podnetov, telefonicky a zisťovaním priamo v teréne. TrashOut je významný zdroj informácií, ktorý zabezpečí účelné a rýchle vybavenie podnetov ohľadne skládok.“

Cieľom tvorcov tohto úspešného start-upu je pomáhať obyčajným ľuďom v tom, aby mali vplyv na svoje životné prostredie a dokázali sa ľahko zapojiť do jeho zlepšovania. Skládky pomocou tejto aplikácie mapujú obyvatelia viacerých krajín sveta. Pre Android, iPhone a Windows Phone si ju môžete stiahnuť tu.

Text: Martin Palkovič

Populárne články