Úvod Samospráva Radnica šetrí, ruší niektoré autobusové spoje

Radnica šetrí, ruší niektoré autobusové spoje

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Zmeny sa dotknú liniek mestskej autobusovej dorpavy (MAD), ktoré využívajú najmä obyvatelia Kocuríc a starých Piešťan mega zip.

[singlepic id=18664 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

Od 1. marca nebude linka č. 8 počas víkendov zachádzať do mestskej časti Kocurice a zrušený bude aj posledný večerný spoj Olympus Guardian. Cestujúci na linke č. 18 prídu o prvý a posledný spoj. Informoval o tom mestský úrad na svojej web stránke.

Radnica predpokladá, že „potreby obyvateľov mestskej časti Kocurice aspoň čiastočne pokryje prímestská autobusová doprava so zastávkou nachádzajúcou sa pri ceste II/499, kde v sobotu a nedeľu stojí okolo tridsať spojov v oboch smeroch.“

Dôvodom týchto zmien je, že linky č 파이널 판타지 다운로드. 8 a 18 využíva málo cestujúcich. Piešťanský MAD ročne prepraví okolo 750-tisíc ľudí. Najviac využívané sú linky č. 1 a 2. Každú z nich ročne využije 130-tisíc cestujúcich locale. Linku č. 18 okolo 26-tisíc.

Aj z týchto dôvodov sme v spolupráci s dopravcom z prehľadov počtov cestujúcich na jednotlivých linkách prišli k záverom, že spoj, ktoré chodia minimálne obsadené budeme optimalizovať,“ povedala vedúca odboru správy Eva Pobjecká 김민규 here 다운로드.

Dodala, že v mestskom rozpočte je na mestskú autobusovú dopravu vyčlenených 365 133 eur. „Pri zostavovaní rozpočtu na rok 2013 boli obavy, že túto čiastku bude potrebné razantnejšie znížiť, čo by znamenalo rozsiahlejšie opatrenia,“ uzavrela Eva Pobjecká 노트북 절전모드 다운로드.

Cestovné poriadky liniek č. 8 a 18 platné od 1. marca nájdete tu a tu 마인크래프트 0 9 1 apk 다운로드.

Text: ts/mp Foto: Martin Palkovič

REKLAMA