Connect with us

Samospráva

Radnica šetrí, ruší niektoré autobusové spoje

Published

on

Reklama

Zmeny sa dotknú liniek mestskej autobusovej dorpavy (MAD), ktoré využívajú najmä obyvatelia Kocuríc a starých Piešťan.

[singlepic id=18664 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Od 1. marca nebude linka č. 8 počas víkendov zachádzať do mestskej časti Kocurice a zrušený bude aj posledný večerný spoj. Cestujúci na linke č. 18 prídu o prvý a posledný spoj. Informoval o tom mestský úrad na svojej web stránke.

Reklama

Radnica predpokladá, že „potreby obyvateľov mestskej časti Kocurice aspoň čiastočne pokryje prímestská autobusová doprava so zastávkou nachádzajúcou sa pri ceste II/499, kde v sobotu a nedeľu stojí okolo tridsať spojov v oboch smeroch.“

Dôvodom týchto zmien je, že linky č. 8 a 18 využíva málo cestujúcich. Piešťanský MAD ročne prepraví okolo 750-tisíc ľudí. Najviac využívané sú linky č. 1 a 2. Každú z nich ročne využije 130-tisíc cestujúcich. Linku č. 18 okolo 26-tisíc.

Aj z týchto dôvodov sme v spolupráci s dopravcom z prehľadov počtov cestujúcich na jednotlivých linkách prišli k záverom, že spoj, ktoré chodia minimálne obsadené budeme optimalizovať,“ povedala vedúca odboru správy Eva Pobjecká.

Dodala, že v mestskom rozpočte je na mestskú autobusovú dopravu vyčlenených 365 133 eur. „Pri zostavovaní rozpočtu na rok 2013 boli obavy, že túto čiastku bude potrebné razantnejšie znížiť, čo by znamenalo rozsiahlejšie opatrenia,“ uzavrela Eva Pobjecká.

Cestovné poriadky liniek č. 8 a 18 platné od 1. marca nájdete tu a tu.

Text: ts/mp Foto: Martin Palkovič

Populárne články