Connect with us

Samospráva

Radnica chce obnovu parku. Výzvu zverejnila pred búrkou

Published

on

Reklama

Na potrebu rekonštrukcie mestského parku upozorňujú odborníci už roky. Ich tvrdenia o nie príliš dobrej kondícii stromov potvrdila 19. júla búrka sprevádzaná veternou smršťou. Iba par hodín predtým radnica na svojom webe zverejnila podmienky architektonickej súťaže projektov na obnovu parku.

[singlepic id=9445 w=320 h=240 float=left]Územie je Národnou kultúrnou pamiatkou. Má rozlohu vyše 22 hektárov a založil ho už začiatkom 19. storočia gróf Jozef Erdödy, vtedajší majiteľ kúpeľov. Práve počas búrky 19. apríla vietor vyvalil aj s koreňom zdravú lipu zasadenú približne v jeho dobe.

Reklama

Mestský úrad teraz hľadá najlepší projekt, ktorý navrhne jeho krajinársko – architektonickú obnovu. Kritériami výberu víťazného návrhu je kvalita riešenia vo vnútri tohto územia aj v širších súvislostiach, kvalita sadovníckej kompozície, ale aj realizovateľnosť a hospodárnosť. Víťaza vyberie porota na čele s prednostkou mestského úradu Denisou Bartošovou. Posledná lehota na predloženie návrhov je 28. septembra. Najlepší projekt môže získať finančnú odmenu vo výške 1 500 eur.

Text: M. Palkovič

Reklama

REKLAMA

Camping Pullman - neseďte doma, príďte k nám

Populárne články