Connect with us

Samospráva

Protikorupčný audit mesto zatiaľ iba zvažuje

Published

on

Reklama

Nový primátor Trnavy Peter Bročka ešte v polovici januára zverejnil informáciu, že Trnava podstúpi protikorupčný audit, ktorý má spracovať Transparency International.  Nás zaujímalo, či niečo podobné plánuje aj nové vedenie mesta Piešťany, od ktorého sme dostali odpoveď, že ide o jednu z možností, ktoré zvažujú.

IMG_3915

Reklama

 „Jednou z priorít nového vedenia mesta je aj zvýšenie transparentnosti. Nakoľko nám záleží na budovaní si dôvery na úrovni radnica – občan, v súčasnosti podnikáme kroky, ktoré pomôžu sprehľadniť postupy a výsledky rozhodnutí mesta. Protikorupčný audit je jednou z možností, ktorú zvážime,“ uviedol viceprimátor Piešťan Michal Hynek.

Audit a prípravu vybraných protikorupčných opatrení zatiaľ absolvovali mestá Martin a Prievidza. Podľa Kataríny Klingovej z Transparency International v súčasnosti finišujú s projektom Auditu transparentnosti kľúčových oblastí činnosti Žilinského samosprávneho kraja – odporúčania k zvýšeniu transparentnosti ŽSK. Podľa zmluvy projekt obsahuje analýzu vybraných oblastí ako aj prípravu nových politík (VZN, zásady, tréning a pod.) a jeho celková cena je 23-tisíc eur. Trnavskej radnici ponúkol úhradu nákladov na vykonanie auditu podnikateľ Miroslav Trnka, ktorý založil i nadáciu Zastavme korupciu.

Reklama

(ad)

 

Populárne články