Connect with us

Samospráva

Primátor učiteľom: Mesto nechce rušiť žiadnu školu

Published

on

Reklama

Udržanie základných škôl majú podľa Rema Cicutta v rukách riaditelia. Informácie o tom, že budovu jednej zo škôl má sľúbenú súkromná univerzita, označil za krčmové reči.

[singlepic id=41573 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

„Mesto nechce zrušiť žiadnu základnú školu,“ vyhlásil primátor 27. marca v Kursalone počas odovzdávania ocenení pre učiteľov. Krátko potom poďakoval riaditeľom a poprial im, aby dokázali udržať v prevádzke všetky základné školy.

Reklama

Radnica dala riaditeľom za úlohu navrhnúť opatrenia, ktoré majú zabezpečiť fungovanie škôl v zmenených podmienkach financovania zo strany štátu. Šetriť môžu podľa primátora napríklad výberom lacnejšieho dodávateľa energií alebo optimalizáciou personálu.

Riaditeľom povedal, že udržanie škôl je na nich. Pripustil tiež možnosť, že v septembri otvoria svoje brány všetky piešťanské školy.

Ďalej uviedol, že prípadné prázdne budovy môžu mať podobne zlú perspektívu ako objekt bývalej ZŠ na sídlisku Adam Trajan, pretože samospráva ich nemôže ponúknuť za cenu nižšiu ako stanovuje znalecký posudok. „Nikto nebude vedieť komerčne využiť tento priestor. Takto vieme vyvrátiť fámy, že niekto niekomu niečo sľúbil. Sú to bláboly, aké môžu byť iba v krčmách.“

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články