Connect with us

Samospráva

Pri Dubovej postavia aj veslársky trenažér

Published

on

Reklama

Cvičebné prvky za 15-tisíc eur zaplatí Rezort Piešťany. Revitalizovaný priestor okolo potoka Dubová má byť vďaka nim atraktívnejší.

Reklama

Prístroje na precvičovanie bokov, brušných alebo prsných svalov, ale aj trenažér na veslovanie – to všetko má dokonca roka stáť pri potoku Dubová, v časti medzi Rekreačnou a Hlbokou ulicou. Prostredníctvom svojej web stránky o tom informovala radnica.

Všetky fitnes prvky majú byť zhotovené z kvalitného materiálu, ktorý odolá aj vandalom. Súčasťou noviniek je aj chodník pre telesne postihnutých s bradlami a prvkami na strečing.

Reklama

Projekt fitnes prvkov bol vypracovaný v spolupráci s MsÚ Piešťany a vhodne doplnil projekty v rámci rozpočtovej položky Turistická infraštruktúra, ktorá je vo veľkej miere hradená z dotácie Ministerstva dopravy SR. Samotné fitnes prvky a chodník pre telesne postihnutých budú slúžiť nielen návštevníkom, ale aj obyvateľom Piešťan,“ citoval mestský web riaditeľku Rezortu Piešťany Katarínu Hallovú.

Investíciu v plnej výške hradí oblastná organizácia cestovného ruchu zo svojho rozpočtu. Zrealizovať ju chcú do konca roka.

Podľa zákona o cestovnom ruchu dostávajú oblastné organizácie štátne dotácie na svoju činnosť na základe výšky vkladov jednotlivých členov. Mesto, rovnako ako kúpele, do Rezortu Piešťany vložilo 20-tisíc eur. Hotely Máj, Sandor Pavillon a Park a tiež obce Banka a Moravany nad Váhom prispeli po tisíc eur.

V štádiu príprav je aj osadenie smetných košov a ďalších súčastí mestského mobiliáru.

Text: Martin Palkovič

Populárne články