Connect with us

Samospráva

Poslancov najviac zamestnal futbalový štadión. Rozhodnutie odložili

Published

on

Reklama
Reklama

Ani po dlhej diskusii mestskí poslanci o prenájme futbalového štadióna nerozhodli. Do budúcej zmluvy majú byť zapracované ich pripomienky a definitívne rozhodnutie nechali na jedno z nasledujúcich rokovaní.

[singlepic id=20018 w=320 h=240 float=right]Prvé poprázdninové stretnutie zastupiteľstva, ktoré sa konalo 22. septembra, malo na programe 25 bodov. Prevažná väčšina z nich sa týkala prenájmu alebo predaja mestského majetku. Najdlhšiu diskusiu vyvolala Žiadosť o uzatvorenie zmluvy o nájme s P. F. K. a. s.

Už v úvode rokovania sa k tomuto návrhu vyjadrili traja občania – zástupcovia atletického klubu TJ Družba. Predseda klubu Peter Kubala uvítal zámer radnice uzavrieť zmluvu o nájme, ale poukázal na nevyjasnené vzťahy týkajúce sa užívania dráhy zo strany atlétov a verejnosti. Požiadal preto, aby atletický klub nemusel uzatvárať zmluvu o výpožičke s novovzniknutou firmou P. F. K. a. s., ale rovno s prenajímateľom – Mestom Piešťany. Zatiaľčo atléti sa podľa jeho slov o dráhu starajú, futbalisti ju poškodzujú. Taktiež vyjadril nesúhlas s tým, aby na štadión mali prístup iba materské a základné školy, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta a nie stredné školy, ktoré zriaďuje kraj.

[singlepic id=19869 w=320 h=240 float=left]Ďalšie výhrady k zmluve mali poslanci. Väčšinu svojich pripomienok aj schválili. Na štadión podľa nich majú mať prístup aj stredoškoláci. Z mestského rozpočtu má ísť na úhradu energií pre novovzniknutú akciovú spoločnosť namiesto navrhovaných 30 000 eur iba 26 000 eur. Poslanci požadujú aby dvaja členovia zastupiteľstva dostali miesto v dozornej rade tejto spoločnosti. Nový nájomca taktiež nebude môcť požadovať finančnú spoluúčasť mesta na opravách prenajímaného majetku. Okrem toho bude musieť mestu odvádzať 30% zo zisku z prípadného prenájmu hotela a reštaurácie, ktoré sú súčasťou štadióna. Taktiež musí zabezpečiť údržbu a prevádzkyschopnosť atletickej dráhy.

Reklama

Otázne je, či bude s takto upravenou zmluvou súhlasiť aj akciová spoločnosť P. F. K., ktorej predsedom predstavenstva je Khalil Belmechri. Zastupiteľstvo preto poverilo troch svojich členov – Jozefa Beňačku, Ivetu Babičovú a Máriu Beňovú, aby sa spolu so zástupcami radnice zúčastnili rokovaní s futbalistami a atlétmi.

Autor: mp

REKLAMA

Populárne články