Connect with us

Samospráva

Poslanci zvýšili správne poplatky, overenie podpisu na trojnásobok

Published

on

Reklama

Tento krok ma prispieť ku konsolidácii verejných financií. Priplatia si aj rybári.

[singlepic id=25356 w=320 h=240 float=left]Overenie podpisu na zmluvách a iných dokumentoch, potrebných pre rôzne úrady a banky bude na matrikách stáť od októbra 1,50 eura. Tento poplatok sa zvýši zo súčasných 0,50 centov na trojnásobok.

Reklama

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky minulý týždeň podporili návrh ministra financií Petra Kažimíra. O zvýšenie poplatku žiadalo Združenie miest a obcí Slovenska s tým, že táto suma sa už roky nemenila. Peniaze od občanov za overenie podpisu nejdú do štátnej kasy, ale napĺňajú rozpočet mesta.

Akú sumu vďaka tomu získajú Piešťany, radnica nevedela konkretizovať. „V roku 2011 bolo overených 15 597 ks podpisov vrátane  podpisov pre Register trestov a podpisov osobodených od poplatkov. Samostatnú evidenciu nevedieme,“ uviedla hovorkyňa Barbora Piovarčiová.

Reklama

Ľudia pravdepodobne budú aj po zvýšení poplatku overovať podpisy na matrike. U notárov by zaplatili 2,39 eura.

Obciam a mestám má pomôcť aj zvýšenie poplatku za rybársky lístok. Ročný bude po novom stáť 7 eur (dnes 6,50 eura) a trojročný 17 eur (dnes 16,50 eura). Piešťanská radnica vydá ročne približne 500 rybárskych lístkov

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články