Connect with us

Samospráva

Poslanci dostali v decembri peniaze navyše, úradníci nie

Published

on

Reklama

Mestský úrad medzi nich rozdelil vyše 7 600 eur. Išlo o financie, ktoré zostali v rozpočtovej položke určenej na výplaty členov mestského zastupiteľstva.

[singlepic id=37928 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Podľa platných zásad „prislúcha mesačná odmena za výkon verejnej funkcie“ poslancom, členom rady a predsedom komisií. V tohtoročnom rozpočte bolo na to vyhradených 66 848 eur. Zostatok nerozdelených odmien predstavoval 7 617 eur. Tie poslancom rozdelili na základe ich účasti na rokovaniach zastupiteľstva.

Reklama

Úradníci v decembri peniaze navyše nedostali. „Mesto Piešťany nemá v roku 2012 rozpočtovanú sumu na odmeny pre zamestnancov mesta a ani žiadne  odmeny neboli zamestnancom vyplatené,“ informovala Barbora Piovarčivoá z kancelárie primátora.

REKLAMA

 

Peňazí za poslancovanie v budúcom roku sa väčšina zastupiteľstva odmietla vzdať. S návrhom Mariána Dubovského (nezávislý) sa stotožnili iba Jana Bartošová (SDKÚ-DS), Juraj Brna (nezávislý), Jozef Chudý, Eva Kolláriková a Ján Ranostaj (všetci traja Smer-SD). Podľa dodatku k zásadám odmeňovania poslancov sa týchto financií môžu zriecť aj jednotlivo. Stačí to písomne oznámiť mestskému úradu.

Jeden poslanec by v takom prípade prišiel o 40 eur mesačne (za plnenie úloh vyplývajúcich z funkcie) a tiež o 103 eur (za účasť na zasadnutiach zastupiteľstva). Aspoň takéto odmeny dostávali naši volení zástupcovia v uplynulom roku. Jednotlivé sumy sú odvodené z priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca hospodárstva v predchádzajúcom roku. Členovia mestskej rady dostávajú navyše 40 eur za plnenie úloh a 79 eur za účasť na zasadnutí rady.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

 

Populárne články